Haldun Taner 100 Yaşında - Son Dakika

Haldun Taner 100 Yaşında

13.03.2015 16:44
Haldun Taner 100 Yaşında, System.String[]

Kadıköy Belediyesi, tiyatro ve edebiyat dünyasının önemli ismi Haldun Taner'in 100. yaşını Kadıköy'de çeşitli etkinliklerle kutlayacak

Edebiyat ve sanat dünyasının usta kalemlerinden Haldun Taner doğumunun 100. Yılında Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle anılacak.

16 Mart günü Caddebostan Kültür Merkezi'nde düzenlenecek anma etkinliğinde, yazarın öykülerinden bölümler ve oyunlarından şarkılarla sevenleriyle birlikte anılacak.

Kurgusunu ve metnini Gazeteci yazar Zeynep Oral'ın hazırladığı ve tiyatro sanatçısı Orhan Alkaya ile birlikte sunacakları gecede, Doğan Hızlan, Emre Kongar, Selçuk Erez ve Üstün Akmen Haldun Taner 'in yazarlığını, kişiliğini anlatacak.

Haldun Taner'in "Koçinalar" öyküsünden Levent Üzümcü nün bir bölüm yorumlayacağı gecede şarkılar ve şiirler dışında yazarın bir döneme damga vuran oyunlarından bölümler sahnelenecek.

"Keşanlı Ali Destanı, "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" oyunlarından bölümlerin sahneleneceği gecede Gülriz Sururi, Ali Erdoğan, Selçuk Yöntem usta yazar için sahneye çıkacak.

Gecenin bir başka sürprizi ise uzun süredir aynı sahnede görmediğimiz Zeki Alasya ve Metin Akpınar ikilisi. Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nun eşsiz ikilisi Zeki Alasya ve Metin Akpınar Türkiye'de kabare tiyatrosunun kurucusu, ilk yazarı, ilk uygulayıcısı Haldun Taner için sahnede olacaklar.

Haldun Taner'i anma gecesinde sahneye çıkacak isimler şöyle: Üstün Akmen, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Orhan Alkaya, Tuğrul Arsever​​​, Cihat Aşkın, Mehru Ensari, Selçuk Erez, Çiğdem Erken, Doğan Hızlan, Emre Kongar, Taner Öngür, Ali Erdoğan, Eraslan Sağlam, Gülriz Sururi, Demet Taner, Edip Tepeli, Kıvanç Uğraşbul, Levent Üzümcü, Serap Yağız ve Selçuk Yöntem.

"Güçlü yazar, güzel insan Haldun Taner 100 Yaşında" Sergisi

Haldun Taner için Kadıköy'de gerçekleşecek bir diğer etkinlik ise "Bir güçlü yazar, bir güzel insan: Haldun Taner 100 Yaşında" başlıklı sergi.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Kadıköy Belediyesi işbirliği ile hazırlanan sergide Haldun Taner'in sanatçının fotoğrafları, özel eşyaları ve kitapları yer alacak. Sergide ayrıca Taner'in hayatının belirli dönemlerini etkileyen, ilgi alanlarını gösteren objeler de yer alacak.

"Güçlü yazar, güzel insan Haldun Taner 100 Yaşında" başlıklı sergi 16 Mart - 16 Nisan tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilir.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Haldun Taner 100 Yaşında - Son Dakika


Son Dakika

Dünyaca ünlü lojistik firması FedEx'teki kanlı gecenin faili 19 yaşındaki eski çalışan çıktı Dünyaca ünlü lojistik firması FedEx'teki kanlı gecenin faili 19 yaşındaki eski çalışan çıktı Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Tabutun direği elinde kalan Fatih Terim ne yapacağını şaşırdı! İşte o anlar Tabutun direği elinde kalan Fatih Terim ne yapacağını şaşırdı! İşte o anlar Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı