Son Dakika Haberleri: Suudi Arabistan'da Esir Olduğu İddia Edilen Hariri: İki Gün İçinde Lübnan'a Döneceğim

Suudi Arabistan'da Esir Olduğu İddia Edilen Hariri: İki Gün İçinde Lübnan'a Döneceğim

8 gün önce

İstifa eden ve Suudi Arabistan yönetimi tarafından ev hapsinde tutulduğu iddia edilen Lübnan Başbakanı Hariri, iki gün içinde ülkesine döneceğini duyurdu. Hariri "Ancak ailem burada kalacak" dedi.

İstifa eden  Lübnan Başbakanı Saad Hariri, iki gün içinde ülkesine döneceğini duyurdu.

"2 GÜN İÇİNDE DÖNECEĞİM ANCAK AİLEM BURADA KALACAK"

Suudi  Arabistan'ın başkenti  Riyad'da bulunan ve burada ev hapsinde tutulduğu öne sürülen Hariri,  Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ben çok iyiyim, iki gün içinde döneceğim inşallah, biraz sakin olalım. Ailem,  Suudi Arabistan'da kalacak." ifadelerini kullandı.

"İSTİFAMLA İLGİLİ GEREĞİNİ YAPACAĞIM"

Hariri, sahibi olduğu Müstakbel kanalına, 12 Kasım'da  Riyad'dan verdiği özel röportajda, "Lübnan'ın çıkarları için istifa ettim. Kısa süre sonra  Lübnan'a döneceğim ve istifamla ilgili anayasal gereklilikleri yerine getireceğim." diye konuşmuştu.

"BANA SUİKAST DÜZENLEYECEKLER" DİYEREK İSTİFA ETMİŞTİ

Saad Hariri, 4 Kasım'da  Riyad'da istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa konuşmasında, "Hizbullah ve  İran'ın bölgeyi istikrarsızlaştırdığını" belirten Hariri, "kendisine suikast düzenlenebileceği endişesi taşıdığını" kaydetmişti.

CUMHURBAŞKANI: DURUMUNDAN ENDİŞELİYİZ

Lübnan  Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Hariri'nin istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hariri'nin şu an bulunduğu şartlardan dolayı endişeliyiz. Kendisi  Lübnan'a dönmeli ve istifa gerekçelerini açıklamalıdır. Bunu yapmadığı sürece istifası geçerli değildir." ifadelerini kullanmıştı.

Lübnan'da bazı siyasetçiler ve basın kuruluşları, Hariri'nin zorla istifa ettirildiğini ve  Riyad'da ev hapsinde tutulduğunu iddia ediyor.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Dünya Kupasına Katılacak Suudi Arabistan, 9 Haftada 2 Hoca Kovdu Ünlü Hoca Marcelo Bielsa'nın Lille Serüveni Kısa Sürdü
Kabe'de Fotoğraf ve Görüntü Çekimine Yasak Arabistan'da Gözaltında Tutulan "Bodrum Aşığı" Prens Talal'ı, Ayaklarından Tavana Astılar