Hat Sanatının Tarihsel Yolculuğu Bu Programda Konuşulacak - Son Dakika

Hat Sanatının Tarihsel Yolculuğu Bu Programda Konuşulacak

3 yıl önce

Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, İslâm sanatının eşsiz örneklerinin verildiği hat sanatının dünü ve bugününün konuşulacağı özel bir program düzenleyecek.

Hat Sanatının Tarihsel Yolculuğu Bu Programda Konuşulacak, System.String[]

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, kültür ve sanatın her alanında düzenlediği etkinliklerle İstanbulluları buluşturmaya devam ediyor. İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ile İstanbul Tasarım Merkezi, İslâm kültüründeki yazı sanatı olan hat sanatının zaman içerisinde değişen şekli ve özgün dokunuşlarla meydana gelen farklı formlardaki yapısının ele alınacağı "Hat: Klasik Birikim-Özgün Dokunuş" adlı programa ev sahipliği yapacak.

Etkinlik, 14 Ekim Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi Seminer Salonu'nda gerçekleşecek. Moderatörlüğünü İsmail Erdoğan'ın üstleneceği programa; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk İslâm Sanatları Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi ve Hattat Doç. Dr. Fatih Özkafa, Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi ve Hattat Yrd. Doç. Dr. Savaş Çevik ile Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk İslâm Sanatları Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi ve Hattat Muhammed Efdaluddin Kılıç konuşmacı olarak katılacak. Panelde; tarih boyunca İslâm kültürünün etkisiyle değişen, gelişen ve yeni bir oluşum içine giren hat sanatının yolculuğu hakkında katılımcılara bilgi verilecek.

Haber Yayın Tarihi: 11.10.2017 11:36 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Abdullah Gül'den Elazığ depremiyle ilgili dikkat çeken çıkış: Umarım uyarıcı olur
Cedi Osman'ın Elazığ depremi paylaşımı tepki çekti Acun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurdu

Son Dakika Haberleri