Son Dakika Haberleri: Havza'da Öğrencilere "Mahremiyet" Eğitimi

Havza'da Öğrencilere "Mahremiyet" Eğitimi

8 ay önce

Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sezen Necla Mutlu, çocuk ihmal ve istismarının önlenmesi maksadı ile anaokulu ve ilkokullarda mahremiyet eğitimi verilmeye başlandığını söyledi.

Havza'da Öğrencilere
Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sezen Necla Mutlu, çocuk ihmal ve istismarının önlenmesi maksadı ile anaokulu ve ilkokullarda mahremiyet eğitimi verilmeye başlandığını söyledi.

Havza 100. Yıl İlkokulunda, Mutlu ile Çocuk Gelişimci Melek Öztürk ve Sosyal Çalışmacı Sevcan Köse'den oluşan ekip, öğrencilerin yaş gruplarına göre hazırlanmış görseller ve materyallerle ihmal ve istismarın önlenmesi kapsamında çocuklar için mahremiyetin ne olduğunu anlattı.

Eğitimlerde öğrencilere güven, tehlike, iyi dokunuş, kötü dokunuş, iyi sır ve kötü sır gibi kavramlar öğretildi.

Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuklara yönelik ihmal ve istismar vakalarının önüne geçmek amacıyla eğitimlerin düzenlendiğini belirterek, şunları aktardı:

"Temel amacımız çocukların kendilerini koruyabilmeleri, kendi özel alanlarının kendilerine ait olduğunu bilmeleri ve başkalarının özel alanlarına saygı duymaları gerektiğinin farkına varmaları. Ailelerinse çocuklarını yetiştirirken özel alanları konusunda farkındalık oluşturmaları, çocuktaki var olan değişimlerle çocuğun nasıl bir muamele ile karşı karşıya kaldığını çözümleyebilmeleri ve ihmal ve istismar vakası ile karşı karşıya kaldıklarında çocuklara nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda bilinçlenmeleri amaçlanmıştır."

Mutlu, eğitimlerin Havza, Vezirköprü ve Ladik'teki anaokulu ve ilkokullarda devam edeceğine değinerek, "Bugüne kadar 150 anaokulu ve 300 ilkokul öğrencimizle 60 öğrenci velimize mahremiyet eğitimi verdik. Önceliğimiz eğitimleri ivedilikle tamamlayarak çocuklarımızı ve velilerimizi ihmal ve istismar olaylarına karşı bilinçlendirmek ve istenmeyen olayların önüne geçmek." diye konuştu.Rize Emniyet Müdürü Vuruldu, Bakan Soylu'dan İlk Açıklama Geldi Son Dakika! Polis Memuru Tarafından Vurulan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Şehit Oldu

Son Dakika! Rize Valisi Çeber, Emniyet Müdürlüğü'ndeki Kanlı Saldırının Detaylarını Anlattı