Bakanlık kaygısını dile getirdi, üç kurum kripto paralarla ilgili harekete geçti - Son Dakika

Bakanlık kaygısını dile getirdi, üç kurum kripto paralarla ilgili harekete geçti

01.03.2021 13:13

Kripto paralarla ilgili kaygılı olduklarını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanlığı; Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmaların yürütüldüğünü duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kripto paralara ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Kripto paralarla ilgili kaygılı olduklarını belirten Bakanlık, üç kurumun söz konusu duruma karşı çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütülmektedir."

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan kripto para açıklaması: Gelişmeleri takip ediyoruz

BİTCOİN 58 BİN DOLARA KADAR YÜKSELDİ

Bazı büyük şirketlerin kripto para birimlerini destekleyici adımları ve yatırımlarıyla Bitcoin'in fiyatı 58 bin doların üzerine çıkarak rekor kırmıştı.

BU HAFTA 47 BİN DOLARA GERİLEDİ

Geçen hafta hızlı bir yükseliş gösteren Bitcoin, yeni haftada ise düşüş kaydetti. Bitcoin'in fiyatı, pazartesi 50 bin doların altına kadar indi. Şu an itibariyle Bitcoin 47 bin 300 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

"KORKARIM ÇOĞU ZAMAN YASA DIŞI FİNANSMAN İÇİN KULLANILIYOR"

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimlerinden Bitcoin'in çoğu zaman yasa dışı finansman için kullanıldığını belirterek, söz konusu kripto para birimini "verimsiz" ve "spekülatif" olarak nitelendirdi.

Yellen "Bitcoin'in bir işlem mekanizması olarak yaygın olarak kullanıldığını düşünmüyorum. Korkarım çoğu zaman yasa dışı finansman için kullanılıyor. İşlemleri gerçekleştirmenin son derece verimsiz bir yolu ve bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde tüketilen enerji miktarı şaşırtıcı. Oldukça spekülatif bir varlık. Bence insanlar aşırı derecede oynak olabileceğinin farkında olmalı. Yatırımcıların yaşayabileceği potansiyel kayıplar konusunda endişeliyim." ifadelerini kullandı.

Bakanlık kaygısını dile getirdi, üç kurum kripto paralarla ilgili harekete geçti

Son Dakika Ekonomi Bakanlık kaygısını dile getirdi, üç kurum kripto paralarla ilgili harekete geçti - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (4)
  • ellemeyın yıl sonuna kadar : TÜRKİYEYE döviz yagıyor . Bizimkiler taş koyuyor :) turıstten farkı yok krıptonun yıl sonuna kadar musade edın . Benden söylemesı kazanılan para ıle ulkede arabadan evden vs tut yatırım yapılıyor . sen Vergi diyorsun NE dıyelım canın sagolsun Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • :): aman bi ellemediğiniz bu kalmıştı buraya da musallat olun memleket güllük gülistanlıkta sanki bitcoin kaldı. Cevap Yaz 6 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Bileğinde kırık tespit edilen Altay Bayındır ameliyat masasına yatıyor, en az üç ay oynayamayacak Bileğinde kırık tespit edilen Altay Bayındır ameliyat masasına yatıyor, en az üç ay oynayamayacak 17 gündür kayıp olan hemşirenin cansız bedeni ağaca asılı halde bulundu 17 gündür kayıp olan hemşirenin cansız bedeni ağaca asılı halde bulundu Rodallega'nın akıl almaz golünü rakip hoca Yılmaz Vural bile hayranlıkla izledi Rodallega'nın akıl almaz golünü rakip hoca Yılmaz Vural bile hayranlıkla izledi Ünlü olması da onu kurtaramadı! HES kodu olmadan alışveriş merkezine girmeye çalışan Merve Boluğur içeri alınmadı Ünlü olması da onu kurtaramadı! HES kodu olmadan alışveriş merkezine girmeye çalışan Merve Boluğur içeri alınmadı Biri 11, diğeri 13 yaşında! İki kız arkadaş kayıplara karıştı, aileleri perişan oldu Biri 11, diğeri 13 yaşında! İki kız arkadaş kayıplara karıştı, aileleri perişan oldu Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu? Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu? Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti
14:18