HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Seçimde kimi destekleyeceğimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Seçimde kimi destekleyeceğimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız

23.03.2023 23:41

Halkların Demokratik Partisi, geçtiğimiz günlerde seçimlerde aday çıkarmayacağını duyurdu. Kimi destekleyecekleri konusunda net bir açıklama yapmayan HDP'nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Cumhurbaşkanı adayları içerisinde buna en uygun olan ismi destekleyeceğimizi, önümüzdeki günlerde muhtemelen isim bazında da ifade ederek kararımızı daha net bir şekilde kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Taksim'de bir otelde düzenlenen deprem konulu toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

SEÇİMDE KİMİ DESTEKLEYECEKLER?

Buldan, Cumhurbaşkanı Seçimi'nde HDP'nin Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu'nu mu destekleyeceği sorusuna, "Deprem öncesi, Cumhurbaşkanı adayımızı çıkaracağımızı belirtmiştik, deklare etmiştik. Ancak yaşanan depremden sonra tutumumuzda bir değişiklik yaptık. Depremin yönetilemediğini, depremin yaşandığı yerlerde hükümetin, iktidarın yetersizliğini gördüğümüz için bu iktidarın değişimine olan inancımızı bir kez daha, en azından mevcut koşullar durumunda gözden geçirdik." şeklinde cevap verdi.

"MUHTEMEL İSMİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE PAYLAŞACAĞIZ"

Şu anki hükümetin ülkeyi yönetemediğini öne süren Buldan, şunları kaydetti:

"Bir isim açıklamadık ancak biz Türkiye'de bir değişimden ve dönüşümden yanayız. Biz demokrasinin kazanmasını istiyoruz. Biz Türkiye'de özgürlüklerin ve adaletin, hukukun kazanmasını istiyoruz. Dolayısıyla bu anlamda Cumhurbaşkanı adayları içerisinde buna en uygun olan ismi destekleyeceğimizi, önümüzdeki günlerde muhtemelen isim bazında da ifade ederek kararımızı daha net bir şekilde kamuoyuyla paylaşacağız."

Buldan, partisinin Cumhurbaşkanı adayının netleşip netleşmediğine ilişkin soruyu, "Şu an en demokrat aday hangisiyse... Bence insanlarımız, halkımız onu biliyor." şeklinde cevapladı.

Kaynak: AA
YORUMLAR (7)
  • Erdinç Uzuner: İmamoğlu ve Yavaş taktiği yine işbaşında maalesef, açık açık desenize herşeyi.Masadan Meral hanım kaçar diye korkuyormusun yoksa.Biz kürtleri rezil etmeye hakkın varmı? Cevap Yaz 15 13 Yayından Kaldır
  • Ferdi dayfur: Bir bilmecem var çocuklar haydi sor sor bilmece bildirmece dam üstünde kaydirmaca HDP kime desdek verecek bil bakalım CHP puhaha Cevap Yaz 15 6 Yayından Kaldır
  • Murat Hayran: Hiç belli olmuyor zaten Cevap Yaz 12 6 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Güncel HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Seçimde kimi destekleyeceğimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız - Son Dakika


Advertisement