HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü Açıklaması - Son Dakika

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü Açıklaması

11.09.2019 14:43
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü Açıklaması, System.String[]

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Çorlu'daki tren kazası davasına ilişkin, etkin bir soruşturma yürütülmediğini ileri sürerek, "Bilirkişi raporu muktedirler tarafından ayarlandı.

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Çorlu'daki tren kazası davasına ilişkin, etkin bir soruşturma yürütülmediğini ileri sürerek, "Bilirkişi raporu muktedirler tarafından ayarlandı. Mahkemeye sunulan rapor akla, bilime, vicdan ve hukuka aykırıdır. Rapor, kendi içinde çelişkilerle dolu. Katliamın üzerinin örtüldüğünü düşünüyoruz." iddiasında bulundu.

Pekgözegü, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatın kaybettiği, 340 kişinin yaralandığı tren kazası davasına ilişkin Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Kazanın üzerinden yaklaşık bir yıl geçtiğini ve mahkeme sürecinin halen devam ettiğini anımsatan Pekgözegü, "Etkin bir soruşturma yürütülmüyor. Bilirkişi raporu muktedirler tarafından ayarlandı. Mahkemeye sunulan rapor akla, bilime, vicdan ve hukuka aykırıdır. Rapor, kendi içinde çelişkilerle dolu. Katliamın üzerinin örtüldüğünü düşünüyoruz." diye konuştu.

"Üst düzey bürokratlar neden sorgulanmıyor?" sorusunu soran Pekgözegü, kazanın doğa olaylarına bağlandığını ve bu tutumun suç teşkil ettiğini savundu.

Pekgözegü, alınacak önlemlerle kazanın önüne geçilebileceğini anlatarak, "Üst düzey kamu yöneticilerin yargılanmalarına izin verilmiyor. Bu davanın üstü örtülmemelidir. Bu bir kaza değil katliamdır. Bizler adaletin sağlanması için çabamızı sürdüreceğiz. Herkesi bu katliamın takipçisi olmaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Daha önce aynı erkekle sevgili olan iki kız tekme tokat birbirine girdi! O anlar kamerada