HDP Yapılanma İçin Urfa'da Çalışmalara Başladı - Son Dakika

HDP Yapılanma İçin Urfa'da Çalışmalara Başladı

27.10.2014 13:41
HDP Yapılanma İçin Urfa'da Çalışmalara Başladı

2015 seçimlerine girmeyi hedefleyen HDP, Urfa'da yıl sonuna kadar parti yapılanmasını bitirmeyi planlıyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın adaylığıyla yakaladığı ivmeyi teşkilatlanmayla sürdürmeyi hedefliyor.

Partinin, Urfa'daki teşkilat yapılanması için görevlendirdiği Abdurrahman Doğar, Barış ve Demokrasi Partisi İl Başkanlığı'nda düzenlediği toplantıda HDP'nin ilke ve felsefesini anlattı.

Teşkilatlanma için önce ilçelerden başlayacaklarını kaydeden Doğar, Aralık ayı sonunda ise il kongresini yapmayı düşündüklerini söyledi.

Doğar, "HDP Genel Merkezinde kongre konusunda görev yaptım. Urfa'ya da HDP'nin teşkilatlarının kongrelerini yapmak üzere görevlendirildim. Uzun bir süre burada HDP'nin oluşumu için birlikte çalışacağız. Bugün burada bu çalışmanın startını veriyoruz. Halkların Demokratik Partisi, biliyorsunuz kuruluş felsefesine uygun olarak Türkiye'nin bütün illerinde örgütlenen ve örgütlülüğünü tamamlayan ve önümüzdeki 2015 seçimlerine hazırlanan bir parti konumuna gelinceye kadar çalışmalarımızı sizlerle birlikte yürüteceğiz. Buna geçmeden önce yanı başımızda uzun süredir devam eden bir saldırıyla karşı karşıyayız. Kürtlerin küçük de olsa özgürlük adına edindikleri bir statüye gerici ve faşist çeteler tarafından çok yoğun bir saldırı söz konusu. Her geçen gün şehit haberleriyle uyanıyoruz. Her gün onlarca gencimiz bu uğurda bedenini toprağa gömüyor. Bunların önlenmesi için halkımızın her alanda örgütlü olması gerekiyor. Çünkü bizler kendi değerlerimize, kendi topraklarımıza, kendi haysiyetimize sahip çıkmadığımız sürece başkasının sahip çıkma şansı yok" dedi.

'KOBANİ ATEŞ ALTINDA'

Hükümetin dış politikasını ve Kürtlere yönelik tutumunu da eleştiren Doğar, "IŞİD denilen bu cani canavar, özellikle geçmişte emperyal güçlerin oluşturdukları ve bugün kendi başlarına da bela olur duruma geldi. Bu konuda Türkiye'nin politik öngörüsüzlüğü, yanlışı ve Kürtlere yönelik politik tutumundan kaynaklı bugün Kobani ateş altında. Yıllardır 'kendi komşularımızla sıfır sorun yaşayacağız' diyen bir AKP hükümeti özellikle Ortadoğu'yla ilgili oluşturmak istediği strateji her geçen gün gittikçe çöküyor, yok oluyor. Yok oldukça da Kürtlerin özgür oldukları topraklara birilerini taşeron göstererek saldırmaya çalışıyor" diye konuştu.

ANA MUHALEFET OLMA

Herkesin HDP'nin felsefesini ve ilkelerini anlatması gerektiğini belirten Doğar, örgütlülüğün önemine değindi. Doğar şunları kaydetti: "Bizler hayatın her alanında örgütlü olmak zorundayız. Özellikle böyle bir süreçte ana muhalefeti de oluşturabilecek HDP'dir. HDP'yi güçlü kılmak, HDP'yi iyi bir konuma getirmek için bize, hepimize, ezilenlere, sadece Kürtlere değil, Türkiye'de sistem mağduru bütün kesimlere çok ciddi görevler düşüyor. Bu mağdur olan kesimlerin de bu çatı altında toplanıp gerçekten demokrasi, özgürlük uğruna yürütecekleri mücadele son derece önemlidir."
(Kaynak: Gazeteipekyol)

HDP Yapılanma İçin Urfa'da Çalışmalara Başladı

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Güncel HDP Yapılanma İçin Urfa'da Çalışmalara Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece 00:27 Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş 23:32 Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş Etiyopya ve Fas'ın ardından Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu 23:18 Etiyopya ve Fas'ın ardından Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu
Trabzonspor-F.Bahçe maçı sonrası Rıdvan Dilmen'den hakem Ali Şansalan'a olay sözler: Kural tanımazsın 22:13 Trabzonspor-F.Bahçe maçı sonrası Rıdvan Dilmen'den hakem Ali Şansalan'a olay sözler: Kural tanımazsın Hız motoruyla otomobile arkadan çarpan öğretmen, feci şekilde can verdi 20:50 Hız motoruyla otomobile arkadan çarpan öğretmen, feci şekilde can verdi Görenler dönüp bir daha bakıyor! Selen Soyder'in büyük değişimi görenleri şaşırtıyor 19:35 Görenler dönüp bir daha bakıyor! Selen Soyder'in büyük değişimi görenleri şaşırtıyor
Sanatçı Arif Sağ'dan Millet İttifakı'nın adayıyla ilgili merak uyandıran yorum: Siz onu seveceksiniz 17:24 Sanatçı Arif Sağ'dan Millet İttifakı'nın adayıyla ilgili merak uyandıran yorum: Siz onu seveceksiniz Emlakçı, satılık evin banyosunda video çekti! Aynada gördüğü adam nedeniyle adeta dili tutuldu 16:51 Emlakçı, satılık evin banyosunda video çekti! Aynada gördüğü adam nedeniyle adeta dili tutuldu
Advertisement