55 Ünlü, Her Ses Bir Nefes 4 Projesi İçin Çekim Yaptı - Son Dakika

55 Ünlü, Her Ses Bir Nefes 4 Projesi İçin Çekim Yaptı

03.03.2014 17:45
55 Ünlü, Her Ses Bir Nefes 4 Projesi İçin Çekim Yaptı, System.String[]

Her Ses Bir Nefes 4 Projesi kapsamında 55 tanınmış kadın, objektif karşısına geçti.

Kadın sorununda kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği bilincini yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan "Her Ses Bir Nefes 4" Projesi kapsamında 55 tanınmış kadın, objektif karşısına geçti.

Konuya ilişkin yazılı açıklamaya göre, "Her Ses Bir Nefes 4" isimli sosyal sorumluluk projesi, mesleklerinde başarıları ve güçlü duruşlarıyla takdir kazanmış 55 kadını bir araya getiriyor.

Proje kapsamında düzenlenecek fotoğraf sergisi, tüm Türkiye'de kadın sorunlarına karşı, çözüm odaklı toplumsal bilinç edinmeyi ve bireysel çarelerden çok "kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği" bilincini yaygınlaştırmayı ve bu bilinci kamuoyuyla paylaşmayı amaçlıyor.

Projenin tasarımını ve sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre üstlendi. Ünlü isimlerin verdiği fotoğraflar ise Hakan Yüksel'in objektifinde hayat buldu.

Genç Kız Sığınma Evi Derneği Danışma Merkezi ve Genç Kız Sığınaklarının kapasitesinin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlayacak proje, kadınların toplumsal bilinçle gücünün artacağı gerçeğinden yola çıkılarak başlatıldı.

Proje kapsamında objektif karşısına geçen ünlü isimler "kafes" konsepti çerçevesinden poz verdi. 55 kadının fotoğraflarının yer aldığı ilk sergi ise 6 Mart - 7 Nisan'da 10.00 - 22.00 saatleri arasında Metrocity Alışveriş Merkezi'nde açılacak. Sergi daha sonra Türkiye'nin çeşitli illerinde sergilenecek.

Projede, Aslı Omağ, Ayça İnci, Aylin Kabasakal, Ayşe Tolga, Ayşen Batıgün, Ayşen İnci, Aytaç Öztuna, Bennu Yıldırımlar, Betül Arım, Canan Anderson, Ceyda Ateş, Çiğdem Batur, Deniz Alan, Deniz Özerman, Derya Şensoy, Dilek Yorulmaz, Ece Özdikici, Ece Seçkin, Elif Güvendik Nayman, Emel Acar, Emel Çölgeçen, Fatoş Kabasakal, Funda İlhan, Gamze Karaman, Gizem Hatipoğlu, Hande Katipoğlu, Işıl Reçber, İpek Tanrıyar, Meltem Miraloğlu, Merve Oflaz, Nuray Sayarı, Oya İnci, Özge Gürel, Özlem Özçelik, Pelin Çini, Pelin Ermiş, Pelin Öztekin, Pınar Ergüner, Seda Akgül, Seda Demir, Selin Altay, Selin Ortaçlı, Şahika Ercümen, Şenay Akay, Tanem Sivar, Taylan Kümeli, Tuğçe Özbudak, Yağmur Tanrısevsin, Yasemin Özilhan, Yeşim Salkım ve Zuhal Yalçın gönüllü olarak yer aldı. - İstanbul

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 55 Ünlü, Her Ses Bir Nefes 4 Projesi İçin Çekim Yaptı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi