Her üç ABD vatandaşından ikisi ülkesinin iç savaşın eşiğinde olduğuna inanıyor - Son Dakika

Her üç ABD vatandaşından ikisi ülkesinin iç savaşın eşiğinde olduğuna inanıyor

25.10.2019 09:12

Georgetown Siyaset ve Kamu Hizmeti Enstitüsü'nün yaptığı ankete göre, Amerikan halkının üçte ikisi ülkenin iç savaşa sürüklendiğini düşünüyor.

Georgetown Siyaset ve Kamu Hizmeti Enstitüsü, 6-10 Ekim'de bin kayıtlı seçmenle ülkenin geleceğine ilişkin beklentileri üzerine yaptığı anketin sonucunu yayımladı. Ülkede olası bir iç savaş ihtimalinin sorulduğu ankette, katılımcıların yüzde 67'sinin 'ABD'nin iç savaşın eşiğinde olduğu' yönünde görüş bildirdiği belirtildi.

Ankette, Amerikalıların büyük çoğunluğunun ülke genelinde siyasi, etnik ve sınıf ayrılıklarının daha da derinleştiği görüşüne sahip.

SİYASETÇİLER İÇİN "KABA VE RENCİDE EDİCİ" YORUMU

Katılımcıların yüzde 90'ının 'kaba ve rencide edici' olarak tanımladığı siyasetçileri, siyasi ayrışmanın sebebi olarak gördüğü ancak bunların isimleri konusunda ayrıştığı ifade edildi.

Cumhuriyetçi parti seçmenlerinin, Demokrat siyasetçilerin yanı sıra sosyal medya, ulusal gazeteler, CNN ve MSNBC gibi televizyon kanallarını siyasi ayrışmanın sorumlusu olarak gösterirken, Demokrat Parti seçmenleri ise, ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçi siyasetçiler ve Fox News'i suçladı.

Her üç ABD vatandaşından ikisi ülkesinin iç savaşın eşiğinde olduğuna inanıyor
Her üç ABD vatandaşından ikisi ülkesinin iç savaşın eşiğinde olduğuna inanıyor

Son Dakika Dünya Her üç ABD vatandaşından ikisi ülkesinin iç savaşın eşiğinde olduğuna inanıyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Menajer Pastorello Diagne ile yollarını ayırıp isyan etti: Nereye götüreyim artık? Musluktan akan su cayır cayır alev aldı! Şebekeye doğal gaz karıştığı ortaya çıktı Bakan Soylu'dan HDP'li vekillere: Bir tek cümle söyleyeceksiniz, 'Bu PKK'nın Allah belasını versin' diyeceksiniz MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Feci kaza! Refüje çarpan alkollü sürücü ölümden döndü Trump, Biden'ın başkanlığının onaylanması durumunda Beyaz Saray'ı bırakacağını açıkladı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler