Hurda Toplayarak, Ailesi ve Kedilere Bakıyor - Son Dakika

Hurda Toplayarak, Ailesi ve Kedilere Bakıyor

28.10.2018 12:04

Hurda toplayarak, ailesi ve kedilere bakıyorKONYA'da çöplerden hurda ve kağıt toplayarak ailesinin geçimini sağlayan Mehmet Akar (58), kazandığı paranın yarısıyla sokak kedilerini besliyor.

Hurda toplayarak, ailesi ve kedilere bakıyor

KONYA'da çöplerden hurda ve kağıt toplayarak ailesinin geçimini sağlayan Mehmet Akar (58), kazandığı paranın yarısıyla sokak kedilerini besliyor. Kedilere market ve kasaplardan sakatat aldığını belirten Akar, "Günde 10 lira kazanıyorsam, 5 lirasını kedilere harcıyorum. Onları olmayan evlatlarımın yerine koydum. Kedilere bakmamı istemeyenler var; ama ben bakmaya devam edeceğim. dedi.

Meram ilçesi Batı Hadimi Mahallesi'ndeki tek katlı müstakil bir evde eşi Ümmü Akar (55) ile birlikte yaşayan Mehmet Akar bir süre hayvancılık yaptıktan sonra uzun yıllardır geçimini kağıt ve hurda toplayarak sağlamaya başladı. 3 tekerlekli motosikletiyle her gün sabah yollara çıkan Akar, çöplerden hurda ve kağıt toplayarak hem ailesinin, hem de onu bekleyen kedilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

KAZANCININ YARISINI KEDİLERİN BESLENMESİNE HARCIYOR

Günlük kazancının yarısını kedilere harcadığını belirten Akar, şunları söyledi

Her gün üç tekerlekli motosikletle çöplerden hurda ve kağıt bulabilirsem topluyorum. Günde 10 ya da 20 lira ancak kazanıyorum. Ne kazanırsam yarısını kedilere harcıyorum. 10 lira kazanmışsam 5 lirasıyla onlara bir şeyler alıyorum. Ben Allah rızası için onlara bakıyorum."

ÇOCUKLARIMIN YERİNE KOYDUM

Evliliklerinde hiç çocuklarının olmadığını belirten Mehmet Akar, "Hiç çocuğumuz olmadı. Ben onları olmayan çocuklarımın yerine koyup seviyorum. 30'a yakın kedim var. Bu sene bu sayı 20'nin altına düştü. Bazen komşular bunlara bakma diyor. Neden bakmayayım Bunların kime ne zararı var Eve gelirken kasaba, markete uğrayıp sakatat bakıyorum. Yoksa akşamüzeri bir daha gidip alıp geliyorum. Onları çok seviyorum. Ben ölene kadar onlara bakacağım. diye konuştu.

(

Hurda Toplayarak, Ailesi ve Kedilere Bakıyor
Hurda Toplayarak, Ailesi ve Kedilere Bakıyor
Hurda Toplayarak, Ailesi ve Kedilere Bakıyor
Hurda Toplayarak, Ailesi ve Kedilere Bakıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hurda Toplayarak, Ailesi ve Kedilere Bakıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun