Ağrı Dağı'nda başlatılan Eren-3 Operasyonu'nda 1040 personel görev alacak - Son Dakika

Ağrı Dağı'nda başlatılan Eren-3 Operasyonu'nda 1040 personel görev alacak

23.01.2021 10:09

İçişleri Bakanlığı tarafından "Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu" başlatıldı. Operasyonda jandarma komando, jandarma ve polis özel harekat ile güvenlik korucularından oluşan 1040 personel görev alacak.

İçişleri Bakanlığı, bölücü terör örgütü PKK/KCK'yı ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla 11 Ocak'ta başlatılan "Eren Operasyonları" ile ilgili son gelişmeyi açıkladı.

Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu başlatıldı! 1040 personel görev alacak

1040 PERSONEL GÖREV ALACAK

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Tendürek ve Lice'den sonra 1040 personelin katılımıyla gerçekleştirilecek "Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu"nun başlatıldığı bilgisi yer aldı. Operasyon kapsamında jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucularından oluşan 59 operasyonel tim, 1040 personel görev alacak.

Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu başlatıldı! 1040 personel görev alacak

TERÖRİSTLERİN ŞEHİT ETTİĞİ EREN'İN ADI VERİLDİ

11 Ağustos 2017'de Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün adı İçişleri Bakanlığı tarafından bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlara verilmişti. Bakanlıkça ilki Tendürek bölgesinde başlatılan 'Eren-1 Tendürek Operasyonu'nun ardından 'Eren-2 Lice Operasyonu' da başlatılmıştı.

Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu başlatıldı! 1040 personel görev alacak
Ağrı Dağı'nda başlatılan Eren-3 Operasyonu'nda 1040 personel görev alacak

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ağrı Dağı'nda başlatılan Eren-3 Operasyonu'nda 1040 personel görev alacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla yargılandıkları davadan beraat etti Yol yapım çalışması nedeniyle taşınan asırlık türbenin içi boş çıktı Diyarbakır ziyaretine Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin elindeki afiş damga vurdu: Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum Yunan'ı korku sardı: Türk İHA ve SİHA'ları Rusya bile durduramadı, biz ne yapacağız Masumiyet dizisiyle ilgili dikkat çeken Cem Garipoğlu detayı Seren Serengil, Sadakatsiz dizisi inadından vazgeçmedi! Yapım şirketinin cevabı bile ikna edemedi "Cildin bebek gibi olacak" denilerek yattığı masadan tanınmaz bir halde kalkan kadın kabusu yaşıyor Maddi hasarlı kaza sonrası araçtan inen kadın sürücü feci şekilde can verdi