İdlib'den Doğu Guta'ya Destek - Son Dakika

İdlib'den Doğu Guta'ya Destek

20.02.2018 19:53
İdlib'den Doğu Guta'ya Destek, System.String[]

Suriye'nin kuzeyindeki İdlib ilinde, Esed rejimin ablukada tuttuğu Doğu Guta'daki şiddetli saldırıların durdurulması ve son zamanda sıkılaşan kuşatmanın kaldırılması için gösteri düzenlendi.

Suriye'nin kuzeyindeki İdlib ilinde, Esed rejimin ablukada tuttuğu Doğu Guta'daki şiddetli saldırıların durdurulması ve son zamanda sıkılaşan kuşatmanın kaldırılması için gösteri düzenlendi.

İdlib kent merkezi sakinleri, Doğu Guta'da son dönemde artan saldırılara tepki gösterdi.

Eyleme katılan göstericiler, Arapça ve İngilizce, "Doğu Guta'nın çocukları dünyadan yardım bekliyorlar", "Doğu Guta kanla sulanıyor", "Doğu Guta kuşatma altında" yazılı döviz ve pankartlar taşıdı.

Çocuk ve kadınların da katıldığı eylemde, muhalif grupların birleşmesi için sloganlar atıldı.

Eylemcilerden Ubeyde Alimen, "Doğu Gutalı bir arkadaşım acı çektiği zaman sanki ben çekmişim gibi, bir çocuk hayatını kaybettiğinde sanki benim çocuğum ölmüş gibi hissediyorum." dedi.

Saldırılar ve ölümlerin bitmesi için muhalif grupların birleşmesi gerektiğini söyleyen Alimen, "İdlib, Doğu Guta, Dera ve Süveyda'nın ayrılması için değil Suriye'nin bütününü Esed rejiminden kurtarmak için devrime başladık." ifadelerini kullandı.

Diğer katılımcı Abdülfettah Ubeyda da muhalif gruplar arasındaki ihtilafların sona ermesi, Doğu Guta'ya saldırıların durdurulması ve sıkılaşan ablukanın kırılması için bu eylemi organize ettiklerini söyledi.

Ubeyda "Amacımız İdlib'i alıp Gazze Şeridi'ne dönüştürmek değildi. Bunu asla kabul etmeyiz. Bütün Suriye'yi rejimden kurtaralım diye bu yola çıktık." şeklinde konuştu.

Suriye'nin başkenti Şam'da, Esed rejiminin ablukasındaki Doğu Guta'da, rejimin saldırılarında son 48 saatte 167 sivil hayatını kaybetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İdlib'den Doğu Guta'ya Destek - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycanlı kadın, ev sahibinin evinde tüfekle öldürülmüş halde bulundu 00:14 Azerbaycanlı kadın, ev sahibinin evinde tüfekle öldürülmüş halde bulundu Celal Şengör'ün öğrencisiyle ilgili tepki çeken sözlerine Bakan Derya Yanık'tan da tepki geldi 23:24 Celal Şengör'ün öğrencisiyle ilgili tepki çeken sözlerine Bakan Derya Yanık'tan da tepki geldi Son Dakika: ABD, Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlediği hava saldırısında 7'si çocuk 10 sivilin öldüğünü kabul etti 22:15 Son Dakika: ABD, Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlediği hava saldırısında 7'si çocuk 10 sivilin öldüğünü kabul etti
Kafes üstünde kanlı kapışma! Peygamber devesi, fareyi tek hamlede yuttu 22:06 Kafes üstünde kanlı kapışma! Peygamber devesi, fareyi tek hamlede yuttu Son ankette çarpıcı detay! HDP seçmeninin yüzde 68.9'u 21:19 Son ankette çarpıcı detay! HDP seçmeninin yüzde 68.9'u "Demirtaş'ın işaretiyle hareket ederim" cevabı verdi Aynur Aydın'ın sütyenli pozuna dakikalar içerisinde binlerce beğeni geldi 20:08 Aynur Aydın'ın sütyenli pozuna dakikalar içerisinde binlerce beğeni geldi
Ülke bu olayla çalkalanıyor! Sevgilisiyle cinsel ilişkiye girmek için yaşını büyük söyleyen 12 yaşındaki kız hamile kaldı 19:25 Ülke bu olayla çalkalanıyor! Sevgilisiyle cinsel ilişkiye girmek için yaşını büyük söyleyen 12 yaşındaki kız hamile kaldı Yeni dizi için imaj değiştiren Ebru Şahin'in son hali hayranlarını şaşırttı 18:52 Yeni dizi için imaj değiştiren Ebru Şahin'in son hali hayranlarını şaşırttı
Advertisement