İİT ve Arap ülkeleri Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a saldırısını kınadı - Son Dakika

İİT ve Arap ülkeleri Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a saldırısını kınadı

02.03.2021 15:39
İİT ve Arap ülkeleri Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a saldırısını kınadı, System.String[]

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ile Mısır, Ürdün ve Bahreyn, Yemen'deki İran destekli Husilerin Suudi Arabistan'ın Cazan kentine düzenlediği füze saldırısına tepki gösterdi.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ile Mısır, Ürdün ve Bahreyn, Yemen'deki İran destekli Husilerin Suudi Arabistan'ın Cazan kentine düzenlediği füze saldırısına tepki gösterdi.

İİT'den yapılan yazılı açıklamada, Suudi Arabistan'da 5 kişinin yaralanmasına yol açan "terör saldırısının" şiddetle kınandığı ifade edildi.

Açıklamada, İİT'nin terör eylemlerine karşı Suudi Arabistan'ın yanında olduğu vurgulandı.

Mısır Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise Suudi Arabistan'ın güvenlik ve istikrarı için alacağı önlemlere daima tam destek verildiği kaydedildi.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı da Cazan'da sivillerin hedef alınmasına tepki göstererek, uluslararası insan haklarının açıkça ihlal edildiğini bildirdi.

Bahreyn Dışişleri Bakanlığı da "korkakça bir terör eylemi" olarak nitelendirdiği saldırıyı kınadı.

Yemen'deki İran destekli Husilerin, bu sabah Suudi Arabistan'ın güneyindeki Cazan kentine düzenlediği füze saldırısında, 2'si Yemenli 3'ü Suudi Arabistanlı 5 sivil yaralanmıştı.

Husiler, sık sık Suudi Arabistan'ın güney bölgelerini hedef alıyor.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İİT ve Arap ülkeleri Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a saldırısını kınadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Leeds United'dan müthiş zafer! 10 kişi, Manchester City'i devirdiler Leeds United'dan müthiş zafer! 10 kişi, Manchester City'i devirdiler Yerli İHA, AKINCI PT-3 orta irtifa testini başarıyla tamamladı Yerli İHA, AKINCI PT-3 orta irtifa testini başarıyla tamamladı İstanbul'da sırası gelen 250 bin kişinin aşı yaptırmadığı ortaya çıktı İstanbul'da sırası gelen 250 bin kişinin aşı yaptırmadığı ortaya çıktı Göztepeli Jahovic, ligin formda ekibi Hatay'ı evinde tek başına yıktı Göztepeli Jahovic, ligin formda ekibi Hatay'ı evinde tek başına yıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı "Benim oğlum Hira'dan daha zeki" diyen Cem Yılmaz'a Demet Akalın'dan yanıt: Ondan daha merhametli olduğum kesin Kaza yapan AK Partili vekil sosyal medyadan çağrı yaptı: Acil yardım bekliyoruz Kaza yapan AK Partili vekil sosyal medyadan çağrı yaptı: Acil yardım bekliyoruz