İnançer'in Konferansı Karamanlıları Mest Etti - Son Dakika
Güncel

İnançer'in Konferansı Karamanlıları Mest Etti

İnançer\'in Konferansı Karamanlıları Mest Etti

"Şehir Üzerine Söyleşiler" programının dördüncüsü, 19 Haziran Salı günü Yunus Emre Konferans Salonu'nda yapıldı.

20.06.2012 16:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karaman Belediyesi'nin şehir ve kültür yayını İmaret dergisi tarafından tertip edilen, "Şehir Üzerine Söyleşiler" programının dördüncüsü, 19 Haziran Salı günü Yunus Emre Konferans Salonu'nda yapıldı.

Yunus Emre'yi tanımaya, anlamaya ve yaşamaya davet felsefesi üzerine inşa edilen "Hz. Yunus Emre'yi Anlamak" konulu konferansa Ömer Tuğrul İnançer konuşmacı olarak katıldı. Karamanlı vatandaşların büyük ilgi gösterdiği programa; Vali Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Rektör Sabri Gökmen, Daire müdürleri, Belediye meclis üyeleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

Konferans başlamadan önce selamlama konuşması yapan Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, Yunus Emre'nin gelmiş geçmiş gönül erlerinin en önde gidenlerinden biri olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Sizler o mükemmel varlığın dinlendiği bir şehirde yaşama şansına kavuşmuş olan kutlu insanlarsınız. Onun gibi yüce bir değere herkes sahip olmak ister. Fakat gerçek şu ki Hazret burada dinlenmektedir ve onun ruhaniyeti siz farkında olunuz veya olmayınız sizi daima sarıp sarmalamaktadır."

Kendisine bu konuda söyleşi fırsatı verdiği için İmaret dergisine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Yazar Ömer Tuğrul İnançer; Yunus Emre'yi güftesi, nutukları en çok bestelenmiş, musiki ile irtibatı olan bir zât olarak ele alacağını anlattı.

İnançer söyleşisinde: "Yunus Emre Karaman'da mıdır? Eskişehir'de midir? Yurt dışında mıdır? Bu çok önemli değil. Önemli olan onun hemşehrisi olarak benliğimizi şişirmek yerine ona lâyık davranışlarda ne kadar bulunuyoruz. O bizim davranış biçimlerimize, bizim irademizle ne kadar yön veriyor. Yunus bir adam değildir. Yunusluk bir meslektir. Bu açıdan bakmak lazım. Yunus'u sevmek demek bu demek" dedi.

Konferansın sonunda Vali Süleyman Kahraman, Yazar Ömer Tuğrul İnançer'e günün anısına çeşitli hediyeler vererek teşekkür etti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İnançer'in Konferansı Karamanlıları Mest Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası
  06:57 İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası

  İsrail'in Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü savaş nedeniyle İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari'nin ekibinde istifa dalgası yaşandı. İstifa edenler arasında İsrail Ordusunun Yabancı Basın Sözcüsü Richard Hecht de bulunuyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli öldü ve yaralandı, sivil altyapı da tahrip edildi.

 • TEM Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı
  02:46 TEM Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı

  TEM Otoyolu'nun Kocaeli geçişinde tıra arkadan çarpan otomobilin tavanı koptu. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Olay yerinde yapılan incelemede otomobilde boş alkol şişeleri bulundu.

 • Anadolu Otoyolu'nda tıra çarpan otomobilde 1 ölü, 2 yaralı
  02:35 Anadolu Otoyolu'nda tıra çarpan otomobilde 1 ölü, 2 yaralı

  Kocaeli'de Anadolu Otoyolu'nun İzmit geçişi İstanbul istikametinde meydana gelen kazada, yabancı plakalı bir otomobil tıra çarptı. Kazada otomobilde bulunan 1 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi ağır yaralandı. Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldıktan sonra otoyolun ulaşımı normale döndü.

 • Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı
  02:03 Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 13 düzensiz göçmen, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Operasyonda, göçmenlerden birinin kasten yaralama suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenlerden 12'si Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.


Advertisement