İngiliz polisi bir yıl önce çalınan 26 milyon TL değerindeki Çin vazosunu ele geçirdi - Son Dakika

İngiliz polisi bir yıl önce çalınan 26 milyon TL değerindeki Çin vazosunu ele geçirdi

25.10.2020 09:24
İngiliz polisi bir yıl önce çalınan 26 milyon TL değerindeki Çin vazosunu ele geçirdi, System.String[]

İngiltere'de polis, İsviçre'den yaklaşık 1 yıl önce çalınan ve 2,5 milyon İngiliz poundu (Yaklaşık 26 milyon TL) değerindeki ünlü Çin hanedanı Ming'e ait vazoyu ele geçirdi.

İngiltere'nin güneyinde Charlton kentinde sahte para soruşturması sırasında ele geçirilen 15'inci yüzyıl Ming vazosu, geçen Haziran ayında İsviçre'deki bir koleksiyondan bir organize suç grubu tarafından çalınmıştı. Vazo, Londra'nın güneyinde Charlton'da bir baskın sırasında ve sahte para ile ilgili bir soruşturmanın parçası olarak bulundu.

"ÖLÇÜLEMEZ BİR KÜLTÜREL DEĞERE SAHİPTİR"

Polis yaptığı açıklamada "Bu vazo yaklaşık 2,5 milyon sterlin (Yaklaşık 26 milyon TL) değerindedir, benzersizdir ve bu nedenle ölçülemez kültürel değere sahiptir. Zamanı gelince ülkesine geri gönderilecektir" dedi.

İngiliz polisi bir yıl önce çalınan 26 milyon TL değerindeki Çin vazosunu ele geçirdi
İngiliz polisi bir yıl önce çalınan 26 milyon TL değerindeki Çin vazosunu ele geçirdi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya İngiliz polisi bir yıl önce çalınan 26 milyon TL değerindeki Çin vazosunu ele geçirdi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Samsung'un Yönetim Kurulu Başkanı Lee, 78 yaşında hayatını kaybetti Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı Azerbaycan Dağlık Karabağ için vura vura ilerliyor! Ermenilerin mühimmatları tükendi İstanbul'da kafeteryada taciz iddiası! Çalışanlar fark etti, sopayla dövdü Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "terörist" dedi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil