iOS 6'ya eşcinsel simgeler - Son Dakika

iOS 6'ya eşcinsel simgeler

18.06.2012 02:00
iOS 6'ya eşcinsel simgeler, System.String[]

Apple, iOS 6'daki yüz simgeleri arasına iOS 5'de olmayan bu "tartışmalı" simgeleri de ekliyor...

Apple'ın iPhone ve iPad'lerinde çalışacak mobil işletim sisteminin son sürümü iOS 6, gay ve lezbiyenlere özel "emoji" (yüz simgeleri) ile geliyor.

El ele tutuştukları dikkat çeken gay ve lezbiyen çiftlerin, heteroseksüel çiftlere kıyasla gülümsememeleri dikkat çekiyor. Bunun ABD'deki vergilerle ilgili bazı konulardaki eşitsizliklerle ilgisi olabileceği düşünülüyor. Gay ve lezbiyen emoji'leri kullanabilmek için iOS 6'nın çıkmasını beklemeniz gerekiyor ancak iOS 5 cihazınızda varolan simgeleri kullanmak için şu yolu izlemeniz mümkün: Ayarlar > Genel > Klavye > Yeni Klavye Ekle > Emoji. Şimdi klavyenizin sol alt tarafında bulunan dünya simgesine tıklayarak yazınıza farklı emoji'lerden bir tanesini ekleyebilirsiniz (gay ve lezbiyen simgeler dışında).

iOS 6'ya eşcinsel simgeler

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji iOS 6'ya eşcinsel simgeler - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Korona riski yüzünden velayeti babaya vermişlerdi! Karar iptal edildi, Cemile hemşire oğluna kavuştu Sadakatsiz dizisinin yeni bölümü pandemi sebebiyle yayınlanmayacak BioNTech'in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci: İngiltere'nin onay verdiği aşıların dağıtım sürecine başladık İmamoğlu suikast hazırlığı iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu: Benim gündemimde pandemi var, bu iddialar yeni değil Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi Son Dakika! Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı PKK'lı Şanlıurfa'da yakalandı Oyuncu Caner Cindoruk'un iki erkek kardeşi de oyuncu çıktı Madde bağımlısı genç kadının ibretlik görüntüleri! Ayakta durmakta güçlük çekti, kendini oradan oraya attı