Son Dakika Haberleri: İpek Yolu'nda "Türk Kervansarayları Kültür Gezisi" Devam Ediyor

İpek Yolu'nda "Türk Kervansarayları Kültür Gezisi" Devam Ediyor

2 ay önce

Türk Tarih Kurumu tarafından düzenlenen "İpek Yolu Türkiye Güzergahında Selçuklu ve Beylikler Dönemi Hanlar ve Kervansaraylar Eğitim-Bilim ve Kültür Gezisi" tüm hızıyla devam ediyor.

İpek Yolu'nda
Türk Tarih Kurumu tarafından düzenlenen " İpek Yolu  Türkiye Güzergahında  Selçuklu ve Beylikler Dönemi Hanlar ve Kervansaraylar Eğitim-Bilim ve Kültür Gezisi" tüm hızıyla devam ediyor.

İpek Yolu  Türkiye Güzergahında  Selçuklu ve Beylikler Dönemi Hanlar ve Kervansaraylar Eğitim-Bilim ve Kültür Gezisi" sürüyor. İlk gün Ankara-Konya arasında bulunan Zıvarık Hanı, Obruk Han, Zazadin Hanı, Horozluhan ile  Konya il merkezindeki  Karatay Medrese,  Sırçalı Medrese, Alaaddin Camii gibi başyapıtlar yerinde incelendi.  Konya'dan sonra  Karaman il merkezindeki Hatuniye Medresesi ve İmaret Camii gibi tarihi yapılarda detaylı incelemelerde bulunuldu. İlk günün son ziyareti  Ulukışla'da menzil kervansaraylarından sayılan Öküz  Mehmet Paşa Külliyesi'ne yapıldı.

Programın ikinci günü öğleye kadar  Adana il merkezi gezildi. Ulu Camii Külliyesi, Büyük Saat ve Yağ Camii yakından görüldü ve bir takım tetkiklerde bulunuldu. Geziye refakat eden Prof. Dr. Gönül Cantay ziyaret edilen mekanlarda ilmi birikimini katılımcılarla paylaşırken, gezi otobüsü ikinci günün son durağı olan  Kahramanmaraş'a doğru yol alıyor. - ANKARA

Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi Düğünde Kız Tarafı Takıları İsteyince İki Taraf Birbirine Girdi: Gelin ve 11 Davetli Yaralandı
Galatasaray-Fenerbahçe Derbisinin İlk 11'leri Belli Oldu