Son dakika İpek Yolu haberleri, İpek Yolu son dakika, son dakika İpek Yolu

Son Dakika İpek Yolu Haberleri

 • Edremit'te AK Parti'nin seçim koordinasyon merkezi törenle açıldı
  03:40 Edremit'te AK Parti'nin seçim koordinasyon merkezi törenle açıldı

  Van'ın Edremit Belediye Başkanı ve AK Parti'nin belediye başkan adayı İsmail Say, düzenlenen törenle seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Say, açılışta yaptığı konuşmada, belediye başkanı olarak görev yaptığı dönemde ilçenin sorunlarını çözdüklerini ve gelecek dönemde Edremit'i ve Van'ı daha da geliştireceklerini belirtti.

 • Van'ın Edremit ilçesinde seçim koordinasyon merkezi açıldı
  18:32 Van'ın Edremit ilçesinde seçim koordinasyon merkezi açıldı

  Van'ın Edremit Belediye Başkanı ve AK Parti'nin belediye başkan adayı İsmail Say, düzenlenen törenle seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Say, açılışta yaptığı konuşmada, görev süresi boyunca yapılan çalışmalardan bahsederek, Edremit'i ve Van'ı daha ileriye taşıyacaklarını belirtti. Ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas da Say'ın hizmetlerini övdü.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: '130 ülkede 143 noktaya doğrudan uçuş yapan ülkeyiz'
  14:32 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: "130 ülkede 143 noktaya doğrudan uçuş yapan ülkeyiz"

  İzmir'de düzenlenen 'Lojistik Sektörü ve Gelecek Trendleri' toplantısına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Her 15 saniyede bir ülkemizden uçak geçiyor.

 • TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: Mahalli İdareler Seçimleri Şehircilik Anlayışını Belirleyecek
  23 Şub TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: Mahalli İdareler Seçimleri Şehircilik Anlayışını Belirleyecek

  TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin sadece belediye başkanını değil, şehircilikte kimlerle el ele yürüyeceklerini belirleyeceğini vurguladı. Bozdağ, Şanlıurfa'nın şehircilik anlamında ilerlediğini ve yeni dönemde kara, hava ve demir yolu projeleriyle daha da gelişeceğini söyledi.

 • Murat Kurum, Arnavutköy'de dönüşüm projelerini anlattı
  21 Şub Murat Kurum, Arnavutköy'de dönüşüm projelerini anlattı

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Arnavutköy Deliklikaya Özel Endüstri Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek, depremle mücadele ve kentsel dönüşüm projelerini anlattı. Kurum, CHP'li başkanın deprem konusunda duyarsız olduğunu ve 650 bin konut projesini gereksiz gördüğünü belirtti. Ayrıca, Arnavutköy'de altyapı sorunlarının çözülmesi ve yeni lojistik merkezlerin kurulması planlandığını ifade etti.

 • Avrupa Birliği Küresel Geçit Projesi: Türkiye ve Türk Dünyası İçin Önemli Bir Fırsat
  20 Şub Avrupa Birliği Küresel Geçit Projesi: Türkiye ve Türk Dünyası İçin Önemli Bir Fırsat

  Marmara Üniversitesinden emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Tomar, Avrupa Birliği Küresel Geçit (EU Global Gateway) projesini ve bu projenin, Türkiye ve Türk dünyası için önemini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Taşkent'te İpek Yolu Türk Üniversiteleri Fuarı düzenlendi
  19 Şub Taşkent'te İpek Yolu Türk Üniversiteleri Fuarı düzenlendi

  Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te gerçekleştirilen İpek Yolu Türk Üniversiteleri Fuarı'na Türkiye ve KKTC'den 20'ye yakın üniversite katıldı. Fuar, Türk üniversitelerindeki eğitim ve olanakları tanıtmayı amaçlamaktadır. Özbek öğrenciler fuara yoğun ilgi gösterdi ve üniversitelerin stantlarını ziyaret ederek eğitim hakkında bilgi aldılar.

 • 2024 Venedik Karnavalı'nda Çin Kostümleri Gösterisi
  15 Şub 2024 Venedik Karnavalı'nda Çin Kostümleri Gösterisi

  2024 Venedik Karnavalı'nın önemli bir etkinliği olan Çin kostümleri gösterisi, Marco Polo'nun ölümünün 700. yıldönümüne ithafen düzenlendi. Etkinlikte Suzhou İpek Müzesi'nden geleneksel Çin kıyafetleri sergilendi. Bu gösteriyle Doğu ve Batı arasındaki kültürel etkileşim arttırılmayı hedefleniyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE ve Mısır ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere konuştu: (1)
  15 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE ve Mısır ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere konuştu: (1)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gazze'deki katliamların bir an önce durdurulmasını, Filistin davasının kalıcı ve sürdürülebilir bir çözüme kavuşmasını teminen Mısır'la işbirliğimizi daha da artırma niyetindeyiz.

 • Bir Kültür İnsanı: Xi Jinping
  11 Şub Bir Kültür İnsanı: Xi Jinping

  BEİJİNG, 11 Şubat (Xinhua) -- Kültür üzerine Xi Jinping Fikriyatı'nın Ekim 2023'te takdim edilmesinden bu yana "kültür" Çin genelinde dillere pelesenk olan bir kelime haline geldi.

 • Bakan Uraloğlu, yeni nesil akıllı demir yolu bakım araçları teslim töreninde konuştu Açıklaması
  11 Şub Bakan Uraloğlu, yeni nesil akıllı demir yolu bakım araçları teslim töreninde konuştu Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Küçükçekmece'de AK Parti'nin seçim çalışması sırasında düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin, "Tam bir demokratik yaklaşımla seçim sürecini yürütüyoruz.

 • Ulaştırma Bakanı: Son 22 yılda demir yollarına 22,1 milyar dolar yatırım yapıldı
  11 Şub Ulaştırma Bakanı: Son 22 yılda demir yollarına 22,1 milyar dolar yatırım yapıldı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sakarya'da düzenlenen yeni nesil akıllı demir yolu bakım araçları teslim töreninde yaptığı konuşmada, son 22 yılda demir yollarına 22,1 milyar dolar yatırım yapıldığını ve demir yolu ağının 14 bin 165 kilometreye çıkarıldığını belirtti. Ayrıca, Ankara-İstanbul Süper Hızlı Tren Hattı projesinin ön proje çalışmalarının tamamlandığını ve güzergah uzunluğunun 344 kilometre olacağını açıkladı.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Şimdi bunlar sandıktan ümidi kesince silaha sarılıyorlar
  10 Şub AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Şimdi bunlar sandıktan ümidi kesince silaha sarılıyorlar

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Küçükçekmece'de AK Parti'nin seçim çalışması sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin, "Şimdi bunlar sandıktan ümidi kesince silaha sarılıyor, Türkiye'yi kaotik bir ortam üzerinde bir başka noktaya savurmak istiyorlar.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kırgızistan'a yatırım çağrısında bulundu
  09 Şub TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kırgızistan'a yatırım çağrısında bulundu

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Kırgızistan İş Forumu'nda yaptığı konuşmada, Kırgızistan'a yapılacak yatırımların sadece Kırgızistan pazarına değil, Avrasya Gümrük Birliği coğrafyasına ulaşmak anlamına geldiğini belirtti. Hisarcıklıoğlu, iki ülke arasındaki ticaret hedefinin gerçekçi olduğunu ve Kırgızistan'ın dost ve kardeş bir ülke olduğunu vurguladı. Ayrıca, Kırgızistan'ın hidroelektrik potansiyelinin ekonomiye kazandırılması ve yenilenebilir enerji konusunda Türkiye'nin deneyimlerinin paylaşılması gerektiğini ifade etti.

 • Yüksekova'da Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor
  05 Şub Yüksekova'da Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Karayolları 117. Şube Şefliği tarafından başlatılan çalışmalar sürüyor. İlçe merkezinin kardan arındırılması için ekipler, İpek Yolu Caddesi'ndeki kaldırımlarda tar temizleme çalışması yapıyor. Ayrıca, kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu ilçe merkezindeki okul güzergahlarındaki karlar da temizleniyor.

 • Bakan Kacır: Depremden zarar gören şehirleri yeniden inşa etmek hedefimiz
  03 Şub Bakan Kacır: Depremden zarar gören şehirleri yeniden inşa etmek hedefimiz

  SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Depremden zarar gören tüm şehirlerimizi yeniden inşa etmek, kadim medeniyetlere ev sahipliği yapan bu coğrafyayı tekrar eski canlı günlerine döndürmek mutlak hedefimizdir" dedi.

 • Türkiye, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi ile ticareti artırma arayışında
  02 Şub Türkiye, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi ile ticareti artırma arayışında

  Türkiye, Çin ile ticari ilişkileri geliştirme çabaları kapsamında, ihracatın önündeki engellerin kaldırılması ve Orta Koridor güzergahının önemli uğrak noktası Sincan Uygur Özerk Bölgesi ile alışverişlerin artırılması için temaslar yürüttü.

 • Türkiye ve Irak, Kalkınma Yolu Projesi için görüşecek
  01 Şub Türkiye ve Irak, Kalkınma Yolu Projesi için görüşecek

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Irak Ulaştırma Bakanı Rezzak Muheybes Es Sadavi ile 'Kalkınma Yolu Projesi'ne ilişkin görüşme gerçekleştirecek. Proje, 1200 kilometrelik demir yolu ve otoyol ile Türkiye'yi Basra Körfezi'ndeki Al-Faw Limanı'na bağlayacak ve geniş bir bölgeye etki ederek ortak fayda sağlayacak.

 • Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Memmedov'dan, Türkiye ile ilişkilere övgü Açıklaması
  31 Oca Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Memmedov'dan, Türkiye ile ilişkilere övgü Açıklaması

  Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Dr. Reşad Memmedov, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin geliştiğini ve yeni boyutlar kazandığını belirtti. İki ülke arasındaki kardeşlik ilişkilerinin güçlenmesinin önünde hiçbir engel olmadığını vurgulayan Memmedov, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki işbirliği alanlarının da arttığını söyledi. Ayrıca, Azerbaycan'ın 7 Şubat'ta yapılacak erken cumhurbaşkanı seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • Afganistan'da Arkeolojik Alanlar Sistematik Bir Şekilde Yağmalanıyor
  22 Oca Afganistan'da Arkeolojik Alanlar Sistematik Bir Şekilde Yağmalanıyor

  ABD'deki Chicago Üniversitesi araştırmacıları, Afganistan'da onlarca arkeolojik alanın buldozerlerle yıkılarak yağmalandığını tespit etti. Uydu fotoğraflarıyla yapılan analizler, Taliban'ın iktidara gelmesinden bu yana yağmalamanın devam ettiğini gösteriyor. Yağmalanan alanlar arasında antik yerleşimler de bulunuyor. Araştırmacılar, bu durumun Afganistan'ın kültürel mirasına büyük zarar verdiğini belirtiyor.

 • Çin'deki Saray Müzesi'nde El-Ula, Arabistan Harikası sergisi açıldı
  18 Oca Çin'deki Saray Müzesi'nde El-Ula, Arabistan Harikası sergisi açıldı

  BEİJİNG, 5 Ocak (Xinhua) -- Çin'in başkenti Beijing'deki Saray Müzesi'nde geçen hafta "El-Ula, Arabistan Harikası" sergisinin açılış töreni yapıldı.

 • Batman'da meyve yüklü tırlar çarpıştı: 1 ağır yaralı
  14 Oca Batman'da meyve yüklü tırlar çarpıştı: 1 ağır yaralı

  Batman'ın Kozluk ilçesinde meyve yüklü bir tır, kırmızı ışıkta bekleyen başka bir tıra arkadan çarptı. Kazada tırın taşıdığı yük aracın üzerine devrilerek kullanılamaz hale geldi. Kazada ağır yaralanan tır sürücüsü hastaneye kaldırıldı. Polis, kaza ile ilgili inceleme başlattı.

 • Batman'ın Kozluk ilçesinde meyve yüklü tırın başka bir tıra çarpması sonucu 1 kişi ağır yaralandı
  14 Oca Batman'ın Kozluk ilçesinde meyve yüklü tırın başka bir tıra çarpması sonucu 1 kişi ağır yaralandı

  Batman'ın Kozluk ilçesinde meyve yüklü bir tır, kırmızı ışıkta bekleyen başka bir tıra arkadan çarptı. Kazada tırın taşıdığı yük aracın üzerine devrilerek kullanılamaz hale geldi. Kazada ağır yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı. Polis, kaza ile ilgili inceleme başlattı.

 • Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı: Çorum sanayisini daha ileri götürmek için çalışmalarımız devam ediyor
  11 Oca Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı: Çorum sanayisini daha ileri götürmek için çalışmalarımız devam ediyor

  Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle bir araya gelerek, Çorum'un sanayisini geliştirmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ayrıca, turizm alanında yapılan çalışmalara da değinen Vali Dağlı, Çorum'un tarihi ve kültürel değerlerini daha fazla turiste tanıtmak için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Düzce'de 'Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi' açılışında konuştu
  08 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Düzce'de 'Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi' açılışında konuştu

  DÜZCE'de, 'Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi'nin açılış programına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ulaşım ve iletişim yatırımlarını;

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Düzce'de 'Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi' açılışında konuştu
  08 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Düzce'de 'Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi' açılışında konuştu

  Düzce'de düzenlenen 'Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi' açılış programında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ulaşım ve iletişim yatırımlarını sürdürülebilir şehirciliğin ve refahın temeli olarak gördüklerini belirtti. Bakan Uraloğlu, son 21 yılda ülkemizin ulaşım ve haberleşme altyapısına yaklaşık 250 milyar dolar yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Depremlerden etkilenen yollar için 12 milyar lira harcama yapılacak
  31 Ara Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Depremlerden etkilenen yollar için 12 milyar lira harcama yapılacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 6 Şubat depremlerinden etkilenen yollar için 6,3 milyar lira harcadıklarını ve gelecek yıl ise 12 milyar lira harcama yapmayı planladıklarını belirtti. Bakan Uraloğlu, depremler sonrasında yapılan çalışmaları ve bölgedeki projeleri açıkladı.

 • Kayseri Kapalı Çarşı, AVM'lere rağmen alışveriş tercihinde ön sıralarda
  28 Ara Kayseri Kapalı Çarşı, AVM'lere rağmen alışveriş tercihinde ön sıralarda

  Kayseri'de hizmete giren birçok AVM'ye rağmen, 12. yüzyılda yapılmaya başlanan tarihi Kapalı Çarşı, Kayserililerin alışveriş tercihinde ön sıralarda yer almaya devam ediyor. 16 sokağı ve 18 giriş kapısıyla Türkiye'nin en büyük çarşısı olan Kapalı Çarşı, taştan yapılan sokakları ve mimarisiyle ziyaretçilerini geçmişe götürüyor. Çarşıda pazarlık yapabilme imkanı ve esnafın güler yüzlü iletişimi, binlerce vatandaşın tercih sebebi oluyor.

 • Türk Kültür ve Miras Vakfı, Türk devletleri arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi amaçlıyor
  28 Ara Türk Kültür ve Miras Vakfı, Türk devletleri arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi amaçlıyor

  Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Kurucu Başkanı Büyükelçi Günay Efendiyeva, Vakıf bünyesindeki faaliyetlerle Türk devletleri arasındaki kültürel ve manevi ilişkileri güçlendirmeyi, onları birbirine daha da yakınlaştırmayı ve geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek kültürel diplomasiyle...

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Ayşegül Doğan: 'Türkiye'nin Temel Sorunlarını Diyalog ve Müzakere Yoluyla Çözmeliyiz'
  24 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Ayşegül Doğan: "Türkiye'nin Temel Sorunlarını Diyalog ve Müzakere Yoluyla Çözmeliyiz"

  DEM Partisi Sözcüsü Ayşegül Doğan, TBMM Genel Kurulu'nda, Şırnak'tan her bir yaşanmışlık örneğinin Kürt meselesine değdiğini belirterek, "Türkiye'nin temel sorunlarını diyalog ve müzakere yoluyla çözmeliyiz. Şimdi bu Meclis, iktidarı ve muhalefetiyle, 'Bu sorun hepimizin sorunudur' diyebilmeli ve bu sorunun çözümü için kınama, lanetleme, bizi hedef gösterme, hakaret içerikli bir dil ve yöntem yerine, hiçbir genç bedenin toprağa düşmemesi için sorumluluk almalıdır" dedi.

 • Filiboz Mescidi'nde 168 yıl sonra ilk namaz kılındı
  22 Ara Filiboz Mescidi'nde 168 yıl sonra ilk namaz kılındı

  Osmangazi Belediyesi, Bursa'nın en eski yerleşim yeri olan Hisar'da tarihi dokuyu yeniden gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

 • Eğilmez: 'Tüm ülke olarak MİT'in yanında olmalıyız'
  20 Ara Eğilmez: "Tüm ülke olarak MİT'in yanında olmalıyız"

  Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Savaş Eğilmez, tarih boyunca kurulmuş Türk devletlerinin temel amacının adaletli ve hoşgörülü bir çerçevede ülke halkının her anlamda refahını tesis etmek olduğunu belirterek, "Bu amaç doğrultusunda faydalanılan uygulamalardan...

 • AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu: 'Bölünmüş yollarımız 30 bin kilometreye ulaştı'
  19 Ara AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu: 'Bölünmüş yollarımız 30 bin kilometreye ulaştı'

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin 80 yılında 6 bin kilometre bölünmüş yol yapıldığını, AK Parti iktidarları döneminde ise bölünmüş yolların 30 bin kilometreye ulaştığını söyledi. Ayrıca, Zengezur Koridoru'nun Türkiye'nin dünyanın merkezinde yer almasını sağlayacağını belirtti.

 • Yüksekova'da kamyonete çarpan otomobildeki 2 kişi yaralandı
  18 Ara Yüksekova'da kamyonete çarpan otomobildeki 2 kişi yaralandı

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kamyonete çarpan otomobildeki 2 kişi yaralandı.

 • Ulaştırma ve Altyapı ile Tarım ve Orman bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  18 Ara Ulaştırma ve Altyapı ile Tarım ve Orman bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, su ve su yönetiminin stratejik öneme sahip olduğunu belirterek, "Türkiye su zengini bir ülke değildir.

 • Çin'in Gansu eyaletindeki İpek Yolu turları popüler hale geliyor
  17 Ara Çin'in Gansu eyaletindeki İpek Yolu turları popüler hale geliyor

  Çin'in Gansu eyaletinde bulunan antik İpek Yolu, Mogao Mağaraları ve Jiayu Geçidi gibi dünya mirası alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Turizm politikalarının iyileştirilmesi ve kış manzaralarıyla birlikte İpek Yolu turları turistler arasında giderek daha popüler hale gelmektedir.

 • DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - İstanbullular 'Asrın Projesi' Marmaray'ı tercih ediyor
  17 Ara DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - İstanbullular "Asrın Projesi" Marmaray'ı tercih ediyor

  İki kıtayı birleştiren, hizmete girmesinden bu yana geçen 10 yıllık sürede 1 milyardan fazla yolcu taşıyan ve her gün iki yaka arasında gidip gelen İstanbulluların ilk tercihi Marmaray oluyor.

 • Demir yollarında 'Türkiye Yüzyılı' rotası çizildi
  15 Ara Demir yollarında "Türkiye Yüzyılı" rotası çizildi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye'nin 13 bin 919 kilometre olan demir yolu ağını "Türkiye Yüzyılı" olarak adlandırılan yeni dönemin ilk 5 yılında 17 bin 11 kilometreye ulaştıracak projeleri tamamlamayı hedeflerken 2 bin 452 kilometrelik yeni hatlar için de yol haritasını belirledi.

 • ER-VAK, Kandilli Güvenç İlkokulu ve Ortaokulu'na ziyaret gerçekleştirdi
  14 Ara ER-VAK, Kandilli Güvenç İlkokulu ve Ortaokulu'na ziyaret gerçekleştirdi

  Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK), Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında Kandilli Güvenç İlkokulu ve Ortaokulu'na ziyarette bulundu. Ziyarette, Cumhuriyet'in önemi ve kazanımları anlatıldı, öğrencilere tarih bilinci vermek amacıyla kitap dağıtıldı ve tiyatro gösterisi düzenlendi.

 • İtalya, Çin ile ticari ilişkisini sürdürmek istiyor
  12 Ara İtalya, Çin ile ticari ilişkisini sürdürmek istiyor

  İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, Çin'in modern 'İpek Yolu' olarak anılan 'Kuşak ve Yol Girişimi'nden ayrılmalarına karşın bu ülkeyle 'güçlü' ticari ilişkisini sürdürmek istediklerini belirtti. Tajani, Çin ile ticari açıdan güçlü bir ilişkiye devam etmek istediklerini ifade etti.

 • Türkmenistan'da Tarafsızlık Bayramı Kutlandı
  12 Ara Türkmenistan'da Tarafsızlık Bayramı Kutlandı

  Türkmenistan'da Tarafsızlık Bayramı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ülke genelinde gerçekleşen kutlamalara Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov da katıldı.

 • Bakan Uraloğlu, yeni sezonda ilk seferine çıkan Turistik Doğu Ekspresi'ni uğurladı Açıklaması
  11 Ara Bakan Uraloğlu, yeni sezonda ilk seferine çıkan Turistik Doğu Ekspresi'ni uğurladı Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Turistik Doğu Ekspresi'nin Kars-Ankara yönünde İliç, Divriği ve Sivas'ta 180'er dakikalık duruşla, 34 saat 30 dakikalık seyahatle eşsiz bir gezi ve manzara şöleni sunduğunu söyledi.

 • Gansu Eyaleti: Çin Seddi'nin Açık Hava Müzesi
  11 Ara Gansu Eyaleti: Çin Seddi'nin Açık Hava Müzesi

  Gansu eyaleti, Çin Seddi'nin birçok bölümüne ev sahipliği yapıyor. Eyalette yer alan bölümlerin toplam uzunluğu 3.654 kilometreyi buluyor. Eyaletin güneyinde kıvrılarak ilerleyen antik İpek Yolu'nun hayati bir bölümünü oluşturan Hexi Koridoru ise Çin Seddi'nin Han Hanedanlığı döneminde yapılan 1.400 kilometreden uzun bölümü ile Ming Hanedanlığı döneminde yapılan 1.200 kilometreyi aşan bölümünü barındırıyor. Bu nedenle Gansu eyaleti 'Çin Seddi'nin açık hava müzesi' olarak anılıyor.

 • Çin Quanzhou Uluslararası Kukla Festivali başladı
  11 Ara Çin Quanzhou Uluslararası Kukla Festivali başladı

  Çin'in güneydoğusundaki Fujian eyaletinin Quanzhou kentinde düzenlenen 7. Çin Quanzhou Uluslararası Kukla Festivali, 5. Deniz İpek Yolu Uluslararası Sanat Festivali kapsamında başladı. Festivale katılan 35 kukla gösterisi ekibi, dört gün boyunca 80'den fazla performans sergileyecek.

 • Çin'de Deniz İpek Yolu Uluslararası Sanat Festivali başladı
  10 Ara Çin'de Deniz İpek Yolu Uluslararası Sanat Festivali başladı

  Çin'in Quanzhou kentinde düzenlenen 5. Deniz İpek Yolu Uluslararası Sanat Festivali'nin açılış töreninde dans gösterisi yapıldı. Festival, 43 ülkeden 1.600'den fazla sanatçının katılımıyla devam edecek.

 • İtalya, Çin'in 'modern İpek Yolu' projesinden neden çekildi?
  08 Ara İtalya, Çin'in 'modern İpek Yolu' projesinden neden çekildi?

  Çin’in ‘’Modern İpek Yolu’’ yakıştırması yapılan Kuşak ve Yol Girişimi’ne dahil olan tek G7 ülkesi İtalya, projeden ayrılma kararı aldı.

 • Kırgızistan'da Türk Devletleri Teşkilatı Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Bakanlar 5. Toplantısı yapıldı
  07 Ara Kırgızistan'da Türk Devletleri Teşkilatı Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Bakanlar 5. Toplantısı yapıldı

  Kırgızistan'da düzenlenen toplantıda, Türk Devletleri Teşkilatı üye ülkeleri arasında bilgi ve iletişim teknolojileri alanında işbirliğinin güçlendirilmesi, Dijital İpek Yolu Projesi, e-devlet girişimlerinin ve dijital devlet hizmetlerinin geliştirilmesi gibi konular ele alındı. Toplantı sonunda ortak bildiri imzalandı.

 • İtalya, Çin'in 'Kuşak ve Yol Girişimi'nden çekildi
  06 Ara İtalya, Çin'in 'Kuşak ve Yol Girişimi'nden çekildi

  İtalya'nın, modern İpek Yolu olarak anılan Çin'in 'Kuşak ve Yol Girişimi'nden çekildiği bildirildi. İtalyan hükümeti, Çin'e resmi bir mektupla bu kararını iletti. İtalya, 'Kuşak ve Yol Girişimi'nde yer alan tek G7 ülkesiydi.

 • Feyzi Tuna'ya Emek Ödülü
  06 Ara Feyzi Tuna'ya Emek Ödülü

  Yönetmen ve senarist Feyzi Tuna, 11. Uluslararası İpek Yolu Film Festivali'nde 'Emek Ödülü'ne layık görüldü. Ödül, 18 Aralık'ta gerçekleştirilecek törende takdim edilecek.

 • Erzurum Ticaret Platformu kuruldu
  02 Ara Erzurum Ticaret Platformu kuruldu

  Erzurumlu iş insanlarını bir araya getiren Erzurum Ticaret Platformu kuruldu.

 • Andırın ilçesi 26'sı tescilli 70 kaleye ev sahipliği yapıyor
  02 Ara Andırın ilçesi 26'sı tescilli 70 kaleye ev sahipliği yapıyor

  Kahramanmaraş'ın tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Andırın ilçesi, onlarca medeniyete ait izler barındıran 26'sı tescilli 70 kaleye ev sahipliği yapıyor. İlçe, tarihi ipek yolu üzerinde yer alması ve hikayeleriyle turistlerin ilgisini çekiyor. Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, ilçenin doğal ve tarihi güzellikleriyle turizmde öne çıktığını belirtti ve tarihi kalıntıların daha sağlıklı bir şekilde tespit edilmesini talep etti.

 • Türkiye'nin Kutup Çalışmaları ve Kutup Lojistiği Konulu Söyleşi Düzenlendi
  30 Kas Türkiye'nin Kutup Çalışmaları ve Kutup Lojistiği Konulu Söyleşi Düzenlendi

  Altınbaş Üniversitesi'nde gerçekleştirilen söyleşide, Türkiye'nin kutuplardaki bilimsel çalışmaları ve kutup lojistiği konuşuldu. Türkiye'nin kutuplardaki güçlü konumu ve stratejik planları hakkında bilgi verildi. Ayrıca, kutuplardaki iklim değişikliği ve bölgenin gelecekteki önemi vurgulandı.

 • Türkiye-Çin İş Konferansı, Pekin'de düzenlendi
  29 Kas Türkiye-Çin İş Konferansı, Pekin'de düzenlendi

  Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğinin (TÜSİAD), Çin Uluslararası Ticareti Destekleme Konseyi (CCPIT) ortaklığında düzenlediği 2. Türkiye-Çin İş Konferansı, Pekin'de yapıldı.

 • Kayseri'deki 504 Yıllık Gön Han'ın Restorasyonu Tamamlanıyor
  29 Kas Kayseri'deki 504 Yıllık Gön Han'ın Restorasyonu Tamamlanıyor

  Kayseri'de bulunan ve 504 yıllık tarihe sahip olan Gön Han'ın restorasyon çalışmaları 2 ay içinde tamamlanacak. Hanın restore edilmesiyle Kapalı Çarşı'nın sosyal ve kültürel etkinlikler için kullanılacağı belirtiliyor.

 • Kuşak ve Yol İnisiyatifi Üç Kıtada İşbirliği Ağına Dönüştü
  27 Kas Kuşak ve Yol İnisiyatifi Üç Kıtada İşbirliği Ağına Dönüştü

  Türkiye Asya-Pasifik Araştırmaları Merkezi Direktörü Prof. Dr. Selçuk Çolakoğlu, Kuşak ve Yol İnisiyatifi'nin son on yılda üç kıtaya yayılan kapsamlı bir işbirliği ağına dönüştüğünü ve yeni bir konsept yarattığını belirtti. Çolakoğlu, inisiyatifin başarısını gösteren yoğun uluslararası katılıma dikkat çekti ve Kuşak ve Yol İnisiyatifi'nin Asya, Avrupa ve Afrika'yı kapsayan bir işbirliği merkezi haline geldiğini vurguladı.

 • Kalkınma Yolu Projesi ve Zengezur Koridoru için ihaleler yapıldı
  26 Kas Kalkınma Yolu Projesi ve Zengezur Koridoru için ihaleler yapıldı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kalkınma Yolu Projesi ve Zengezur Koridoru kapsamında planlanan kara ve demir yolları için ihaleler yapıldı. Proje, Hindistan, Doğu Asya ve Basra Körfezi üzerinden Irak'a gelecek yükleri, demir yolu ve kara yolu bağlantısıyla Avrupa'ya ulaştıracak. Türkiye'nin yeni İpek Yolu'ndaki konumunu güçlendirecek olan proje için 23,8 milyar dolarlık yatırım yapılacak.

 • 2023 Deniz İpek Yolu Şehirlerinin Gücü Konferansı düzenlendi
  26 Kas 2023 Deniz İpek Yolu Şehirlerinin Gücü Konferansı düzenlendi

  Çin'in Wenzhou kentinde düzenlenen konferansta, Deniz İpek Yolu üzerindeki şehirler arasında işbirliği ve kalkınma fırsatları ele alındı.

 • Çin, Kuşak ve Yol Girişimi'nde inovasyon ve yuan kullanımına odaklanacak
  25 Kas Çin, Kuşak ve Yol Girişimi'nde inovasyon ve yuan kullanımına odaklanacak

  Çin, Kuşak ve Yol Girişimi'nin gelecek 10 yılında büyük ölçekli altyapı yatırımlarının yanında daha küçük ölçekli ve inovasyon odaklı projelere yöneleceğini ve yatırımların finansmanında ulusal para birimi yuanın kullanımı artırmaya öncelik vereceğini bildirdi.

 • TBD tarafından düzenlenen Kamu-BİB'26 ve BİMY'30 Etkinliği Antalya'da başladı
  24 Kas TBD tarafından düzenlenen Kamu-BİB'26 ve BİMY'30 Etkinliği Antalya'da başladı

  Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından organize edilen Kamu-BİB'26 ve BİMY'30 Bütünleşik Etkinliği, 'Doğal Afetlere Dayanıklı Kritik Alt Yapılar' ana temasıyla Antalya'da başladı. Programda, Türkiye'deki bilişim alanına, dijital dönüşüm politikaları ve uygulamalarına ilişkin sektörler bir araya geldi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı: Altyapı çalışmaları için 1,5 milyar lira ayrıldı
  24 Kas Kültür ve Turizm Bakanı: Altyapı çalışmaları için 1,5 milyar lira ayrıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kış turizmi, termal turizm, atık su tesisleri, ücretsiz halk plajları gibi projelerdeki altyapı çalışmaları için 1,5 milyar liranın üzerinde kaynak ayrıldığını açıkladı. Ayrıca, turizm meslek liselerinin sayısının artırılması ve arkeolojik çalışmalara da ciddi kaynak ayrıldığı belirtildi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, '7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları'nın açılışında konuştu Açıklaması
  23 Kas Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları"nın açılışında konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye Yüzyılı'nda deniz sistemlerinden havacılık sistemlerine, kara araçlarından motor geliştirme projelerine, uzay çalışmalarından elektronik harp, radar ve füze mühimmat projelerine pek çok alanda konumumuzu güçlendireceğiz.

 • Orta Asya Ülkeleri, Çin'deki İpek Yolu Fuarı'nda İş Fırsatları Arıyor
  19 Kas Orta Asya Ülkeleri, Çin'deki İpek Yolu Fuarı'nda İş Fırsatları Arıyor

  Orta Asya ülkeleri, Çin'in Xi'an kentinde düzenlenen 7. Uluslararası İpek Yolu Fuarı'nda yerel ürünlerini sergileyerek Çin pazarında daha fazla iş fırsatı yakalamayı hedefliyor. Kazakistan ve Tacikistan gibi ülkeler, fuarda çeşitli içecekler, şekerlemeler, bisküviler, meyve suyu, şarap, bal gibi ürünlerini sergileyerek kazan-kazan işbirliği için yeni ticari ortaklar bulmayı umuyorlar.

 • 7. İpek Yolu Uluslararası Fuarı Xi'an'da Başladı
  18 Kas 7. İpek Yolu Uluslararası Fuarı Xi'an'da Başladı

  Çin'in kuzeybatısındaki Shaanxi eyaletinin merkezi Xi'an'da düzenlenen 7. İpek Yolu Uluslararası Fuarı başladı. Fuarda, Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında elde edilen başarılar sergilenecek.

 • 7. İpek Yolu Uluslararası Fuarı Xi'an'da Başladı
  17 Kas 7. İpek Yolu Uluslararası Fuarı Xi'an'da Başladı

  Çin'in Xi'an kentinde düzenlenen 7. İpek Yolu Uluslararası Fuarı, Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında elde edilen başarıları sergilemek üzere açıldı. Fuar, altı sergi alanı ve birçok toplantı ve foruma ev sahipliği yapacak.

 • Teknopark İstanbul, Asya Bilim Parkları Birliği Konferansı'na ev sahipliği yaptı
  17 Kas Teknopark İstanbul, Asya Bilim Parkları Birliği Konferansı'na ev sahipliği yaptı

  Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan, Asya Bilim Parkları Birliği Konferansı'nda yaptığı konuşmada, İpek Yolu'nun farklı dünyaları bir araya getiren bir ağ olduğunu ve Teknopark İstanbul'un bu ağın birer halkası olduğunu belirtti. Konferansa Güney Kore, İran, Tayland, Moğolistan, Tayvan, Vietnam ve Malezya'dan temsilciler katıldı. Teknopark İstanbul, Türk savunma sanayinin ileri teknoloji merkezi konumunda bulunuyor ve 3 bin 286 milli proje üzerinde çalışmalar sürdürüyor.

 • Zigana Tüneli, Yılın En Başarılı Projesi Ödülüne Layık Görüldü
  17 Kas Zigana Tüneli, Yılın En Başarılı Projesi Ödülüne Layık Görüldü

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Cengiz İnşaat tarafından tamamlanan Zigana Tüneli Projesi, Uluslararası Yol Federasyonu tarafından yapılan değerlendirmede 'Yapım Metodolojisi' kategorisinde yılın en başarılı projesi ödülüne layık görüldü. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en uzun çift tüplü kara yolu tüneli olan Zigana Tüneli, ileri mühendislik teknolojileri kullanılarak inşa edildi ve özel tasarım havalandırma sistemleri ile diğer tünellerden farklılık gösteriyor. Tünel, Trabzon-Maçka-Torul-Gümüşhane-Kale-Bayburt güzergahları üzerinde bulunuyor ve Doğu Karadeniz'i Orta Doğu, Kafkaslar ve İran'a bağlayan tarihi İpek Yolu güzergahı üzerinde yer alıyor.

 • Bisiklet Yolları Türkiye'nin Kültürüne Göre İnşa Edilmeli
  15 Kas Bisiklet Yolları Türkiye'nin Kültürüne Göre İnşa Edilmeli

  Dünya turunda 68 ülke gezen 'Demir Atlı Adam' Gürkan Genç, Türkiye'deki bisiklet yollarının ülkenin kendi kültürü ve dinamiğine göre inşa edilmesi gerektiğini belirtti.

 • Dünya turunda 68 ülke gezen 'Demir Atlı Adam' yeni rotalara hazırlanıyor
  15 Kas Dünya turunda 68 ülke gezen 'Demir Atlı Adam' yeni rotalara hazırlanıyor

  Bisikletiyle 11 yılda 68 ülkeyi gezen Gürkan Genç, gelecek yıl yeni rotalarda pedal basmayı hedefliyor. Genç, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi ve dünya turu esnasında çektiği fotoğrafların yer aldığı sergi gezildi. Genç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'den ayrıldıktan sonra 11 yılda 122 bin kilometre yol kat ettiğini söyledi ve dünya turuna 2024'te devam edeceğini belirtti.

 • Çin-Türkiye Enerji Diyaloğu Forumu'nda yayınlanan raporlar
  13 Kas Çin-Türkiye Enerji Diyaloğu Forumu'nda yayınlanan raporlar

  Çin-Türkiye Enerji Diyaloğu Forumu'nda, iki ülke arasındaki enerji ilişkileri ve iş birliği etkileri raporu yayınlandı. Devlet Enerji Yatırım Kuruluşu'nun (SPIC) raporları, 'On yıllık İpek Yolu hayali, birlikte sürdürülebilir kalkınma-Türkiye'deki Çinli İşletmelerin 2023 Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama Raporu' ve 'Türkiye Enerji Politikası Bağlamındaki Son Gelişmeler: Türkiye-Çin Enerji İlişkileri ve İş birliği Etkileri' başlıklarıyla sunuldu.

 • Bayburt'ta Deve Oyunu Geleneksel Bir Eğlence Olarak Yaşatılıyor
  12 Kas Bayburt'ta Deve Oyunu Geleneksel Bir Eğlence Olarak Yaşatılıyor

  Bayburt'ta uzun yıllardır icra edilen Deve Oyunu, tiyatrocu Mustafa Yazıcıoğlu ve ekibi tarafından geleneksel bir eğlence olarak sürdürülüyor. Deve Oyunu, her yaştan ve her kesimden insanın ilgisini çekiyor.

 • Bakan Uraloğlu: Hayata geçirdiğimiz her yeni yol ile ticaret ve turizmi canlandırdık (2)
  11 Kas Bakan Uraloğlu: Hayata geçirdiğimiz her yeni yol ile ticaret ve turizmi canlandırdık (2)

  'SÖZ KONUSU MÜSLÜMANLAR OLUNCA MI SUSUYORLAR?

 • Türkmenistan'da 'Türkmentel-2023' fuarı başladı
  09 Kas Türkmenistan'da "Türkmentel-2023" fuarı başladı

  Türkmenistan'da uluslararası telekomünikasyon, telemetri, veri teknolojileri ve teleradyo ekipmanlarının tanıtıldığı "Türkmentel-2023" fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

 • Özbekistan'da Ekonomik İşbirliği Teşkilatı İş Forumu Düzenlendi
  08 Kas Özbekistan'da Ekonomik İşbirliği Teşkilatı İş Forumu Düzenlendi

  Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 5. İş Forumu düzenlendi. Forumda, EİT üyesi ülkelerin iş insanları ve yetkilileri bir araya geldi. Forumun açılışında konuşan Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davran Vahabov, EİT'nin bölgesel işbirliğine katkı sağlayacağını belirtti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay ise bölgenin ticaret potansiyelini vurgulayarak, serbest bir ticaret için cesaretlendirme çağrısı yaptı. Yarın Taşkent'te EİT Zirvesi düzenlenecek.

 • Bayburt'ta Cirit Sporu Toplantısı Yapıldı
  08 Kas Bayburt'ta Cirit Sporu Toplantısı Yapıldı

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan ve Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, cirit sporunu devam ettiren kulüp yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıda Bayburt'ta faaliyet gösteren atlı spor kulüplerinin durumu ve ata sporu cirit konuşuldu. Vali Eldivan, dokuz kulübün spor faaliyetlerine ilişkin gerekli desteklerin verileceğini belirtti ve tüm sporculara başarılar diledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan'a gidiyor! Gündeminde dünyanın kilitlendiği konu var
  08 Kas Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan'a gidiyor! Gündeminde dünyanın kilitlendiği konu var

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesine katılmak için bugün Özbekistan'ın başkenti Taşkent'e gidiyor. Zirvede, hem ikili ilişkiler hem de İsrail'in saldırıları ele alınacak. Ayrıca Filistin'e insani yardımın bir an önce ulaştırılması konusu da değerlendirilecek.

 • Kuşak ve Yol Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakanlar Toplantısı Gerçekleştirildi
  07 Kas Kuşak ve Yol Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakanlar Toplantısı Gerçekleştirildi

  Çin'in Chongqing Belediyesi'nde düzenlenen Kuşak ve Yol Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakanlar Toplantısı'na 24 ülkeden bilim bakanları ve temsilcileri katıldı. Toplantıda, bilim ve teknoloji işbirliğinin derinleştirilmesi ve küresel zorluklarla başa çıkılması konularında ortak fikirler dile getirildi.

 • Çin Başbakan Yardımcısı Ding, Kuşak ve Yol Bilim ve Teknoloji Etkileşim Konferansı'na Kutlama Mesajı Gönderdi
  07 Kas Çin Başbakan Yardımcısı Ding, Kuşak ve Yol Bilim ve Teknoloji Etkileşim Konferansı'na Kutlama Mesajı Gönderdi

  Çin Başbakan Yardımcısı Ding Xuexiang, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in önerisi üzerine düzenlenen 1. Kuşak ve Yol Bilim ve Teknoloji Etkileşim Konferansı'na bir kutlama mesajı gönderdi. Ding, konuşmasında Kuşak ve Yol bilim ve teknoloji işbirliğine verilen önemi vurgulayarak, Çin'in bu alanda çalışmalarını hızlandırmak ve tüm dünyadaki insanların yararına bilim ve teknoloji başarılarını teşvik etmek istediklerini belirtti.

 • Xi Jinping, Kuşak ve Yol Bilim ve Teknoloji Etkileşim Konferansı'na kutlama mesajı gönderdi
  06 Kas Xi Jinping, Kuşak ve Yol Bilim ve Teknoloji Etkileşim Konferansı'na kutlama mesajı gönderdi

  Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 1. Kuşak ve Yol Bilim ve Teknoloji Etkileşim Konferansı'na bir kutlama mesajı gönderdi. Xi, bilim ve teknoloji işbirliğinin Kuşak ve Yol İnisiyatifi için önemli bir parçasını oluşturduğunu belirtti ve Çin'in diğer ülkelerle çalışmaya istekli olduğunu vurguladı.

 • Adana'da Misis Antik Kenti'nde arkeolojik kazı çalışmaları devam ediyor
  06 Kas Adana'da Misis Antik Kenti'nde arkeolojik kazı çalışmaları devam ediyor

  Adana'da, tarihi İpek Yolu güzergahında yer alan Misis Antik Kenti'nde güz dönemi arkeolojik kazı çalışmaları devam ediyor. Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden izler taşıyan antik kentteki kazılarda, bölge tarihine ışık tutacak yapıların gün yüzüne çıkarılması hedefleniyor.

 • Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi: 21. yüzyıl bir Türk yüzyılı olabilir mi?
  06 Kas Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi: 21. yüzyıl bir Türk yüzyılı olabilir mi?

  Prof. Dr. Cengiz Tomar, 2-3 Kasım'da Astana'da gerçekleşen Türk Devletleri Teşkilatı 10. Zirvesi'nde, Gazze'deki insanlık kriziyle ve Türk dünyasıyla ilgili alınan kararları ve teşkilatın potansiyel gücünü AA Analiz için kaleme aldı.

Advertisement