İran'da Hapsedilen İngiliz Kadın Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı - Son Dakika

İran'da Hapsedilen İngiliz Kadın Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı

27.11.2017 15:53
İran'da Hapsedilen İngiliz Kadın Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı, System.String[]

İran'da 2016 yılında İngiltere için ajanlık yaptığı gerekçesiyle hapis cezası verilen kadın için yeni suçlamalarda bulunuldu.

İran'da 2016 yılında İngiltere için ajanlık yaptığı gerekçesiyle hapis cezası verilen kadın için yeni suçlamalarda bulunuldu.

İran temelli bir televizyon kanalı tarafından yayınlanan görüntülerde, 2016 yılında İran'da eşi ve bir yaşındaki kızıyla tatildeyken İngiltere için ajanlık yaptığı gerekçesiyle tutuklanan İran kökenli  İngiliz vatandaşı Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in 2010 yılında İran'da bir gazeteci eğitim programında çalıştığı iddia edildi. Söz konusu görüntülerde aynı zamanda Ratcliffe'in e-postalarında BBC'den alındığı iddia edilen maaş bordoları gösterildi.

Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in eşi Richard Ratcliffe, görüntülerin Zaghari-Ratclifee'in serbest bırakılması için çalışan İngiltere hükümeti üzerindeki baskıyı arttırmak için yayınlandığını söyledi. Londra'da, tutuklu kadının serbest bırakılması için düzenlenen yürüyüşte Richard Ratcliffe, "Milletvekili Tulip Siddiq ve oyuncu Emma Thompson bizim tarafımızda ve Nazanin'in serbest bırakılması için ellerinden geleni yapıyorlar" dedi.

Routers-Thompson Vakfı için çalışan Zaghari-Ratcliffe, defalarca ajanlık yapmadığını ve İran'da gazetecileri eğitmek için çalışmadığını söylemişti. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya İran'da Hapsedilen İngiliz Kadın Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi 220 gün sonra sahalara dönen Muslera'ya Arda Turan'dan büyük jest Bir çocuk babası adam, evinde soğuktan donarak öldü Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı