İran Suriye'nin yeniden yapılandırılmasında rol almak istiyor - Son Dakika

İran Suriye'nin yeniden yapılandırılmasında rol almak istiyor

25.01.2023 13:41
İran Suriye'nin yeniden yapılandırılmasında rol almak istiyor

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Suriye'nin yeniden yapılandırılması sürecinde Beşşar Esed rejimine destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Suriye'nin yeniden yapılandırılması sürecinde Beşşar Esed rejimine destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

İran Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Reisi, başkent Tahran'ı ziyaret eden Esed rejimi Savunma Bakanı Ali Mahmud Abbas'ı kabul etti.

Görüşmede Tahran ile Şam arasındaki ilişkileri "stratejik" olarak nitelendiren Reisi, Suriye'nin yeniden yapılandırılması sürecinde İran'ın rol oynaması gerektiğini söyledi.

Reisi, "İran, ülkenin yeniden yapılanma sürecinde de çok yönlü ekonomik işbirliğini güçlendirerek onların yanında olmaya hazırdır." ifadelerini kullandı.

Suriye'deki savaş süresince Beşşar Esed rejimine askeri destek veren İran, bu ülkenin geleceğinde farklı sektörlerde yer almak istediklerini birçok kez ifade etmiş ve rejim ile daha önce imar, altyapı ve ticaret anlaşmaları imzalamıştı.???????

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kenani: 'ABD, İran'ın saldırganlara sert ve pişman edici şekilde cevap verdiğini çok iyi biliyor' İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kenani: 'ABD, İran'ın saldırganlara sert ve pişman edici şekilde cevap verdiğini çok iyi biliyor' İran'da Sünni din adamı Muradzehi tutuklandı İran'da Sünni din adamı Muradzehi tutuklandı İsrail Başbakanı Netanyahu ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken bir araya geldiNetanyahu: 'Uluslararası toplumun çoğunun İran'ın gerçek yüzünü gördüğü... İsrail Başbakanı Netanyahu ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken bir araya geldiNetanyahu: 'Uluslararası toplumun çoğunun İran'ın gerçek yüzünü gördüğü...

Son Dakika Güncel İran Suriye'nin yeniden yapılandırılmasında rol almak istiyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement