Isparta'da Etkili Kar Yağışı, Yalvaç'ta Okullar Tatil - Son Dakika

Isparta'da Etkili Kar Yağışı, Yalvaç'ta Okullar Tatil

10.01.2012 09:58
Isparta'da Etkili Kar Yağışı, Yalvaç'ta Okullar Tatil

Isparta'da etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, sürücüler de zor anlar yaşadı.

Isparta'da etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, sürücüler de zor anlar yaşadı. Yalvaç İlçesi'nde ise kar nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

Kentte sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Trafik ekipleri araç sürücülerini çekme halatı, takoz ve zincir bulundurmadan yola çıkmamaları konusunda uyarırken belediye kar kürüme çalışması başlattı. Isparta'nın yüksek kesimlerinde bulunan ve yollarında dik rampalar bulunan Akkent Mahallesi başta olmak üzere Doğancı, Yenice, Keçeci ve Hızırbey mahallelerinde ulaşım kar yağışı nedeniyle aksadı. Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri de kentin tamamında etkili olan yağış nedeniyle kapanan yolları açmaya çalışıyor.

YALVAÇ'TA OKULLAR TATİL

Kar yağışı Isparta'nın ilçelerinde de etkili oluyor. Yalvaç İlçesi'nde, etkili kar yağışı nedeniyle bugün eğitime 1 gün ara verildi. Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, ilçede etkili kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığını ve bu nedenle ilköğretim okulları ve liselerde 1 günlük tatil kararı aldıklarını belirtti.

Etkili kar yağışı nedeniyle Yalvaç'a bağlı Sağır ve Yarıkkaya köylerinin ulaşıma kapandığını kaydeden Kaymakam Altıntaş, "Sabah saatlerinden itibaren yol açma çalışmalarına başladık. Yalvaç- Akşehir karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor. Araçların yola zincirsiz çıkmasına izin vermiyoruz. Sürücüler kurallara uysun" dedi. - Isparta

Kaynak: DHA
Menemen FK'ya güçlü rakip Menemen FK'ya güçlü rakip Deprem, 74 yaşındaki Saadet teyzenin öğrenme aşkına engel olmadı20 ayrı kurstan belge alan Saadet Teyze, eğitimlerine Isparta'da devam ediyor Deprem, 74 yaşındaki Saadet teyzenin öğrenme aşkına engel olmadı20 ayrı kurstan belge alan Saadet Teyze, eğitimlerine Isparta'da devam ediyor Isparta'da hemşire eşini öldüren sanık için ağırlaştırılmış müebbet talebi Isparta'da hemşire eşini öldüren sanık için ağırlaştırılmış müebbet talebi

Son Dakika Güncel Isparta'da Etkili Kar Yağışı, Yalvaç'ta Okullar Tatil - Son Dakika


Advertisement