İsrail, Peru'da mahsur kalan İsraillilerin kurtarılması için operasyon başlatacak - Son Dakika

İsrail, Peru'da mahsur kalan İsraillilerin kurtarılması için operasyon başlatacak

17.12.2022 20:39
İsrail, Peru'da mahsur kalan İsraillilerin kurtarılması için operasyon başlatacak

İsrailli iki şirket, Peru'da protestolar nedeniyle mahsur kalan İsraillilerin kurtarılması için operasyon başlatacağını duyurdu.

İsrailli iki şirket, Peru'da protestolar nedeniyle mahsur kalan İsraillilerin kurtarılması için operasyon başlatacağını duyurdu.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN'da yer alan habere göre, Tel Aviv merkezli arama kurtarma şirketi Magnus ile Netanya kenti merkezli seyahat sigorta şirketi PasportCard'ın Peru'da mahsur kalan İsraillilere yönelik kurtarma operasyonuna ilişkin açıklama yaptı.

Söz konusu iki İsrail şirketinden yapılan ortak açıklamada, "Alınan ek istihbarat bilgilerinin ardından bu gece kurtarma operasyonunun başlatılması için onay alındı." ifadelerine yer verildi.

Peru'daki olağanüstü durum nedeniyle planlanan kurtarma operasyonuna ilişkin daha fazla ayrıntı verilemediği aktarılan açıklamada, mahsur kalan İsrailliler güvenli bir bölgeye nakledildikten sonra yeni bir güncelleme yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

İsrail resmi makamlarından ise söz konusu kurtarma operasyonuna ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Peru'da protestolar nedeniyle 5 bin turist mahsur kaldı

Peru'da, Cumhurbaşkanı Pedro Castillo'nun 7 Aralık'ta Kongrede görevinden azledilip cezaevine gönderilmesinin ardından başlayan gösterilerde 20 kişi hayatını kaybetmiş, 500'den fazla kişi de yaralanmıştı.

Hükümet, şiddet olayları ve protestolar nedeniyle 14 Aralık'ta ülke genelinde 30 günlüğüne OHAL ilan etmişti.

Ülkenin birçok noktasında devam eden eylemler nedeniyle Cusco kentindeki Alejandro Velasco Astete Uluslararası Havalimanı uçuşlara geçici olarak kapatılmış, 5 bin turistin ülkede mahsur kaldığı bildirilmişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İsrail'de yargı reformu gösterilerinde yollar kapatıldıPolisten göstericilere tazyikli suyla müdahale İsrail'de yargı reformu gösterilerinde yollar kapatıldıPolisten göstericilere tazyikli suyla müdahale İsrail'de Netanyahu hükümetine karşı 'sivil itaatsizlik günü' eylemleri yapılıyor İsrail'de Netanyahu hükümetine karşı 'sivil itaatsizlik günü' eylemleri yapılıyor

Son Dakika Güncel İsrail, Peru'da mahsur kalan İsraillilerin kurtarılması için operasyon başlatacak - Son Dakika


Advertisement