Son Dakika Haberleri: İstanbul'da Bisikletliler Kalp İçin Pedalladı

İstanbul'da Bisikletliler Kalp İçin Pedalladı

2 yıl önce

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kalp sağlığına dikkat çekmek amacıyla “Geleneksel Bisiklet Turu” düzenlendi.

İstanbul'da Bisikletliler Kalp İçin Pedalladı, System.String[]
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kalp sağlığına dikkat çekmek amacıyla "Geleneksel Bisiklet Turu" düzenlendi. Bisiklet tutkunları, etkinlikte Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nden Yenikapı'ya kadar pedal çevirdi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğinde "Kalbin için Pedalla" Grubu ve "Salcano Bisiklet" işbirliğiyle "Geleneksel Bisiklet Turu" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Kalbin için Pedalla Grubu Başkanı Şahidin Aydemir ve bisiklet tutkunları katıldı. Etkinlikte bisiklet tutkunları, sürüş öncesi antrenman yaptı. Hep birlikte bisikletlerinin zillerini çalan sporcular, renkli bir görüntü oluşturdu. Etkinliğe katılan Zeynep Özdemir, "Bisiklet candır, bisikleti seviyoruz. Bütün insanların bisiklete binmelerini istiyoruz. Türkiye de bisiklet için çok uygun parkur alanıdır. Etkinlikte çok güzel ve faydalı. Buradan Yenikapı'ya kadar süreceğiz" dedi.

"Bisiklet sporu yaygınlaştırılmalıdır"

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, "Öncelikle bakanlığımız en öncelik verdiği konu sağlığımız için harekettir. Burada hem spor yapıyoruz hem de bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu gösteriyoruz. Hastalanmadan sağlığımızı korumak en önemli vazifelerimizden birisidir. Çünkü hastalandıktan sonra tedaviyi her zaman yapabilirsiniz ancak bu vücudunuzda bir iz olarak kalacaktır. Bisiklet sürmek hem kilo vererek hem de spor yapılması açısından sağlık gerecidir. Bunun yaygınlaştırılması için güzel bir organizasyon oldu. Hem kalp hem de Sağlık Haftası'nda özellikle bisiklet sporunu yapmalarını ve bedenlerine iyi bakmalarını tavsiye ediyorum" dedi.

Açıklamanın ardından Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nden start alan bisiklet konvoyu, Yenikapı Miting Alanı'na ulaşarak sürüşlerini tamamladı. - İSTANBUL
Haber Yayın Tarihi : 15.04.2018 11:57 Kaynak: İHA500T'de 3 Saat Susuz Kalınca Hayatının Buluşunu Yaptı Akciğerinden Operasyon Geçiren Sevcan Orhan, Yoğun Bakımda Doktor Koca, Avukat Eşini 14 El Ateş Ederek Öldürdü!