İstanbul Valisi Okulların Açılışını Twitter'dan Şarkı Sözüyle Kutladı - Son Dakika

İstanbul Valisi Okulların Açılışını Twitter'dan Şarkı Sözüyle Kutladı

6 yıl önce

Hüseyin Avni Mutlu, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılını Twitter üzerinden 'Şimdi okullu olduk' şarkısıyla kutlayınca sosyal medyada en çok konuşulan kişilerden biri oldu.

İstanbul Valisi Okulların Açılışını Twitter'dan Şarkı Sözüyle Kutladı, System.String[]

16 milyon 400 bin öğrencinin ders başı yaptığı 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı için Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu'ndaki tören düzenlendi. Törene öğrenci ve velilerin yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Hamdullah Suphi Tanrıöver ilkokulu öğrencileri protokole halk oyunları gösterisi sundu.

VALİ MUTLU'DAN 'ŞİMDİ OKULLU OLDUK'

İstanbul'daki eğitim-öğretim yılı açılış törenine katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bugün 2 milyon 681 bin öğrencinin ders başı yaptığını belirtti. "Hepimizin kulaklarında güzel bir okul şarkısı var" diyen Mutlu, şarkının "Şimdi okullu olduk, sınıfları doldurduk, sevinçliyiz hepimiz, yaşasın okulumuz" dizelerini okudu. Törene konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da başarılı bir yıl dileklerini iletti

MUTLU VE TOPBAŞ OKUL SIRALARINDA

Açılış törenin ardından bu yıl ilk kez okul sıralarına oturan birinci sınıfların dersine giren İstanbul Valisi Mutlu ile İstanbul Belediye Başkanı Topbaş, çocuklarla birlikte aynı sıraları paylaştı. 34 yıllık öğretmen Meryem Erdem, Vali Mutlu'ya, meslek hayatında ilk günkü heyecanını taşıdığını anlattı. Daha sonra çocuklara okuma ve boyama kitabı dağıtan Mutlu, "Bizim zamanımızda bu kadar renkli kitaplar yoktu. Şimdiki çocuklar çok şanslı" diye konuştu. Mutlu ve Topbaş okul sıralarına oturarak okulun ilk günde çocuklarla birlikte fotoğraf çektirdi.

TWİTTER'DAN DA AYNI SÖZLERİ PAYLAŞTI

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sabah saatlerinde de twitter hesabından aynı şarkının sözlerini yazarak takipçileriyle paylaşmış ve "Öğrenci,öğretmen ve velilerimize yeni eğitim yılı hayırlı olsun” dileğinde bulunmuştu. Vali Mutlu’nun mesajı sosyal medyada kısa sürede ilgi ve tepki çekti. Mutlu’nun okul günlerini özlediğini söyleyen pek çok kullanıcı, Vali'ye ilginç cevaplar verdi.

Haber Yayın Tarihi: 15.09.2014 03:21 Son Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti Cenk Tosun'un golünün ardından İngilizler "Türkiye" diye bağırdı

Son Dakika Haberleri