İtalyan Belediye Başkanından Kunduz İstilasına Çözüm Önerisi: Pişirip Yiyelim! - Son Dakika

İtalyan Belediye Başkanından Kunduz İstilasına Çözüm Önerisi: Pişirip Yiyelim!

05.05.2018 16:39
İtalyan Belediye Başkanından Kunduz İstilasına Çözüm Önerisi: Pişirip Yiyelim!

CREMONA kenti yakınlarındaki Gerre de Caprioli kasabasının belediye başkanı, kunduz istilası sorununa kendince 'basit' bir çözüm önererek, "Kunduzları restoranlarda ve şenliklerde yiyelim" dedi.

CREMONA kenti yakınlarındaki Gerre de Caprioli kasabasının belediye başkanı, kunduz istilası sorununa kendince 'basit' bir çözüm önererek, "Kunduzları restoranlarda ve şenliklerde yiyelim" dedi. Belediye Başkanı Michel Marchi, kunduz istilası şikayetlerinin artması üzerine sosyal medyada yazdığı mesajda çözüm önerisini açıkladı: "Benim basit bir önerim var: Av düzenlemesi yapalım ve kunduzları restoranlarda ve şenliklerde yiyelim! Kafesler, toplu mezarlar yerine tencere ve tavaları kullanalım!"

Marchi, daha önce kunduz eti yediğini de belirterek, "Tadı neredeyse tavşandan daha güzel" diye de ekledi. Başkan'ın bu önerisini 'hijyenik' bulmayanlara cevabı ise, "Kunduz etinden suşi yapalım demiyorum, pişirelim! Yüksek ısıda bakteriler yok olur. Ayrıca kunduzlar tamamen otoburdur" şeklinde oldu.

DESTEKLEYENLER OLDU

Belediye Başkanı'nın bu önerisi büyük tartışma yarattı. Kimileri bu çözüm önerisini 'ciddiyetsiz' olmakla eleştirdi, kimileri ise kunduzları yeme planını destekledi.

Aynı bölgedeki San Daniele Po kasabasının Belediye Başkanı Davide Persico da meslektaşına hak vererek, "Bir zamanlar da 'katil karides' istilasından şikayet ediyorduk ama sonra ne kadar lezzetli olduklarını keşfettik ve böylece karides sayısı azaldı" dedi.

Cremona'nın içinde yer aldığı Lombardia bölgesinin tarım ve gıdadan sorumlu bölge meclisi üyesi Fabio Rolfi ise kunduzları yiyerek yok etme önerisini 'ciddiyetten uzak' diye niteledi.

Hayvan hakları savunucuları da belediye başkanını, sorunu 'savunmasız hayvanları öldürerek' çözme teklifinde bulunduğu gerekçesiyle eleştirdi.

'ONLARIN YERİNE POLİTİKACILARI YESEK'

Haber İtalyan basınında 'şok öneri' gibi başlıklarla geniş yer bulurken, sosyal medyada da ironik yorumlar aldı.

Twitter'da, "Bir sorunu çözemiyorsanız onu yiyin", "Zavallı hayvanlar!!! Onların yerine politikacıları yesek? Hem sayıları fazla hem de zararlılar, her şeyi yiyip bitiriyorlar, kunduz gibi de çoğalıyorlar. Tarifleri Jonathan Swift'in 'Mütevazı Bir Öneri' eserinde bulabilirsiniz" gibi yorumlar yapıldı.

İtalya'ya yaklaşık yüzyıl önce Güney Amerika'dan getirilen kunduzlar kürkleri için üretilirken, bazılarının kaçması bazılarının da kürk talebinin azalması nedeniyle doğaya salınması sonucu kunduz türü İtalya'da yayılmaya başladı.

Güney Amerika'da bulunan kartal, timsah, büyük yılanlar gibi doğal avcıların İtalya'da bulunmaması nedeniyle kunduzların sayısı gittikçe arttı. Habere konu olan kasabaların yer aldığı Po Nehri ovasının yanı sıra başkent Roma'daki Tiber Nehri'nin kıyılarında da kunduzlara rastlanıyor.

Burcu Esmersoy ile kendisinden 15 yaş küçük Nazım Akmandil düğünü erteledi Burcu Esmersoy ile kendisinden 15 yaş küçük Nazım Akmandil düğünü erteledi İtalya'da köprü faciasına ilişkin 59 kişinin yargılanmasına başlandı İtalya'da köprü faciasına ilişkin 59 kişinin yargılanmasına başlandı İtalya'da çığ felaketinde ölü sayısı 9'e yükseldi İtalya'da çığ felaketinde ölü sayısı 9'e yükseldi
Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel İtalyan Belediye Başkanından Kunduz İstilasına Çözüm Önerisi: Pişirip Yiyelim! - Son Dakika

Bu haber Hürriyet tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Hürriyet tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Hürriyet kurumudur.

Advertisement