İyilikte Yarışan Sınıflar" - Son Dakika

İyilikte Yarışan Sınıflar"

25.10.2018 14:50

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın "İyilikte Yarışan Sınıflar" projesiyle bu yıl 1 milyonu aşkın öğrenci, 20 binden fazla yetime hamilik yapıyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın "İyilikte Yarışan Sınıflar" projesiyle bu yıl 1 milyonu aşkın öğrenci, 20 binden fazla yetime hamilik yapıyor.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk askerliği ve işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri, korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden bazıları.

Vakıf tarafından geliştirilen Yetim Sponsorluk Sistemi ile 54 ülkede yaklaşık 95 bin yetim çocuğun her ay düzenli olarak bakımı üstleniliyor. Okullardaki ve kurslardaki öğrenciler de "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar" projesiyle yetim kardeşlerine hamilik yapıyor.

Bu kapsamda, 41 yetimin hamiliğini istikrarlı bir şekilde sürdüren Güngören İmam Hatip Ortaokulu'nda, İHH Yetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, sunum yaptı.

Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman'ın da katıldığı sunuma Okul Müdürü Mehmet Erdem Akaydın ve Okul Proje Sorumlusu Öğretmen Fatih Arıkan eşlik etti.

Sunum sonrasında proje detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunan Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ilçede toplamda 202 yetimi desteklediklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Öğrencilerimizin belkide hiç adını dahi duymadığı coğrafyalardaki kardeşlerine sırf insan olmaları gerçeğinden hareketle onlarla aynı potada buluşmalarından daha güzel bir duygu olamaz. Okulumuzdaki öğrencilerimiz 41 yetimle ilçe birinciliğini elde ettiler. Bu nedenle 41 kere maşallah diyorum kendilerine. Protokol imzalayarak bakanlığımız da bu projeye destek verdi."

Proje hakkında

İHH'nın, MEB, DİB ve Eğitim-Bir-Sen ile işbirliği halinde 2013'ten bu yana sürdürdüğü "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar" projesiyle 2017- 2018 eğitim öğretim dönemi sonunda 8 bin okulda 1 milyondan fazla iyiliksever öğrenci Türkiye ve dünya genelinde 20 binden fazla yetim çocuğun bakımını üstlendi.

Projeyle eğitim öğretim müfredatı içerisinde bulunan çocuklar ve gençler Türkiye ve dünya üzerindeki yetim çocuklarla bir araya geliyor.

İyilikte Yarışan Sınıflar
İyilikte Yarışan Sınıflar
İyilikte Yarışan Sınıflar
İyilikte Yarışan Sınıflar

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İyilikte Yarışan Sınıflar' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı