İzmir'de 35 öğrenci, sağlanan bursla Uzay Kampı Türkiye'ye konuk oldu - Son Dakika

İzmir'de 35 öğrenci, sağlanan bursla Uzay Kampı Türkiye'ye konuk oldu

26.01.2023 10:59
İzmir'de 35 öğrenci, sağlanan bursla Uzay Kampı Türkiye'ye konuk oldu

İzmir'in Gaziemir ilçesinde bulunan Ege Serbest Bölgesi'ndeki Uzay Kampı Türkiye, 35 öğrenciyi sağlanan bursla ağırladı.

İzmir'in Gaziemir ilçesinde bulunan Ege Serbest Bölgesi'ndeki Uzay Kampı Türkiye, 35 öğrenciyi sağlanan bursla ağırladı.

Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla kampın 5 günlük programına katılan öğrenciler, "sıfır yerçekimi duvarı" "VR gözlükle entegre edilmiş Ay'da yürüyüş koltuğu", "Discovery Uzay Mekiği modeli" ile "çok eksenli simülatör" gibi eğitsel ve eğlenceli araçlarla uzay teknolojilerini tanıma fırsatı buldu.

Uzay Kampı Türkiye Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Emre Aday, AA muhabirine, öğrencilerin okulda gördükleri konuları kamptaki aktivitelerle pekiştirdiklerini söyledi.

ABD Uzay Bilimleri Sergi Komisyonu lisansına sahip Uzay Kampı Türkiye'nin, gençleri bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmak için motive etmeye odaklandığını kaydeden Aday, "2000 yılından beri binlerce çocuğumuz kamp programlarına katıldı. Çalışma hayatına atılmış ve kampta edindiği tecrübelerine dayanarak kariyer tercihini planlamış birçok öğrencimiz var. Umuyoruz bu katılan çocuklar da geleceğin liderleri olarak burada edindikleri tecrübeleri hayatları boyunca kullanacak." diye konuştu.

Programa Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bursuyla katılan 7'nci sınıf öğrencisi Gamze Tarcan, ilk kez böyle bir deneyim yaşadığını ve simülasyonlarda çok eğlendiğini söyledi. Tarcan, "Astronotların uzaydaki yaşamını çok merak ediyorum. Uzay istasyonlarındaki yaşamı daha önce de izlemiştim. Yer çekimsiz ortamda yaşam için eğitim almak, astronot olmak istiyorum." dedi.

Öğrencilerden Ezel Özer de uzaya ve fen bilimlerine ilgi duyduğunu, kampa katılarak bu konularda bilgi edindiğini söyledi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İzmir'deki 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda 202 gözaltı (4) İzmir'deki 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda 202 gözaltı (4) Bakan Soylu, 'İlk Oyum AK Parti'ye, İlk Oyum Erdoğan'a' programında gençlerle buluştu Açıklaması Bakan Soylu, 'İlk Oyum AK Parti'ye, İlk Oyum Erdoğan'a' programında gençlerle buluştu Açıklaması Bakan Soylu: 'Tekrar söylüyorum, ayaklarını kırın' Bakan Soylu: 'Tekrar söylüyorum, ayaklarını kırın'

Son Dakika Teknoloji İzmir'de 35 öğrenci, sağlanan bursla Uzay Kampı Türkiye'ye konuk oldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement