Japonya'yı vuran kar fırtınasında 1 kişi öldüİptal edilen uçuş sayısı 479'a yükseldi - Son Dakika

Japonya'yı vuran kar fırtınasında 1 kişi öldüİptal edilen uçuş sayısı 479'a yükseldi

25.01.2023 21:16

- Japonya'yı vuran kar fırtınasında 1 kişi öldü İptal edilen uçuş sayısı 479'a yükseldi Japonya'da dünden bu yana etkili olan şiddetli kar yağışı ve fırtına nedeniyle en az 1 kişi hayatını kaybetti.

- Japonya'yı vuran kar fırtınasında 1 kişi öldü

İptal edilen uçuş sayısı 479'a yükseldi

TOKYO - Japonya'da dünden bu yana etkili olan şiddetli kar yağışı ve fırtına nedeniyle en az 1 kişi hayatını kaybetti. Olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edilen uçuşların sayısı da 479'a yükseldi.

Japonya'da Hokkaido, Nagano, Okayama ve Tottori eyaletleri başta olmak üzere ülkenin farklı kesimlerinde etkili olan şiddetli kar yağışı ve fırtınanın bilançosu netleşiyor. Japonya Baş Kabine Sekreteri Hirokazu Matsuno, en az 1 kişinin fırtına nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklarken, 2 ölüm vakasının daha hava şartları ile ilgisinin olup olmadığının araştırıldığını söyledi. Ülkeyi etkisi altına alan soğuk hava dalgası, hava yolu ulaşımı üzerindeki etkisini arttırdı. Bugün kar ve fırtına nedeniyle ülke genelinde iptal edilen uçuş sayısının 479'a yükseldiği aktarıldı.

Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA), olumsuz hava şartlarının yarına dek etkisini sürdüreceği konusunda uyarıda bulundu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Japonya ve Çin Dışişleri Bakanları 'tüm seviyelerde yakın iletişim' hedefliyor Japonya ve Çin Dışişleri Bakanları 'tüm seviyelerde yakın iletişim' hedefliyor Prof. Dr. Ali Merthan Dündar'a '2022 Yılı Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü' Prof. Dr. Ali Merthan Dündar'a '2022 Yılı Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü' Honda'nın hidrojen çalışmaları hız kazandı Honda'nın hidrojen çalışmaları hız kazandı

Son Dakika Güncel Japonya'yı vuran kar fırtınasında 1 kişi öldüİptal edilen uçuş sayısı 479'a yükseldi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement