Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı - Son Dakika

Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı

13.05.2014 11:24
Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı, System.String[]

Hatay'da 5. Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında, yapıldı.

Hatay'da 5. Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in başkanlığında, yapıldı.

Toplantıya, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı Binbaşı Özden Dürüst, Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Lokman Yeşilkaya, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi, İl Defterdarı Mustafa Akdemir, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı, Halk Sağlığı Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki ile diğer yetkililer katıldı.

Vali Lekesiz, müteakip zamanlarda konu ile ilgili toplantılar yaptıklarını hatırlatarak, "İlimiz genelinde kaçakçılıkla mücadeleyi etkin ve verimli olarak yürütebilmek, yönetebilmek için önce bir yol haritası hazırlanması gerektiğine işaret ettik, Vali Yardımcısı başkanlığında tüm kurum ve kuruluşların katılımı, katkısı, önerileri ile tartışarak mücadele için yol haritasını olgunlaştırdık. Şimdi gelinen noktaları bir kez daha paylaşacağız, değerlendireceğiz. Hazırlanan yol haritası çerçevesinde aylık hatta 15 günlük raporlar ortaya çıkıyor, bunlar analiz ediliyor. Arzu etmediğimiz, bizleri ve kamu vicdanını rahatsız eden gelişmeler varsa bunların sebepleri analiz ediliyor, ortaya konuluyor ve gerekli müdahaleler yapılıyor. Şimdi bir kez daha son 6 aylık durumu değerlendirmek üzere buradayız. İlimizin huzur ve güvenliğinin bozulmaması, ilimizin ekonomik kayıplarının olmaması, kanun, nizam hakimiyetinin her kesimde hayat bulabilmesi önemli, bu anlamda ilimiz için yararlı bir toplantı olmasını diliyorum" dedi.

Yaklaşık 4 saat süren Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısında, tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı ile akaryakıt kaçakçılığı konuları sunumlar eşliğinde ayrıntılı olarak masaya yatırılarak fikir alışverişinde bulunuldu. - HATAY

Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Masumlar Apartmanı'nın 6. bölüm final sahnesi izleyicileri ekrana kilitledi Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Manchester United, deplasmanda Paris Saint Germain'i 2-1 mağlup etti Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı