-
Kadıköy'de Kadına Şiddet Eylemi - Son Dakika

Kadıköy'de Kadına Şiddet Eylemi

25.11.2018 20:53

Kadın Meclisleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında İstanbul Kadıköy'de bir araya geldi.

Kadın Meclisleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında İstanbul Kadıköy'de bir araya geldi. Öldürülen kadınların yakınlarının da katıldığı eylemde konuşan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, Türkiye'de bu yıl 393 kadının cinayete kurban gittiğini söyleyerek, 'Türkiye'nin her neresinde olursa olsun hiçbir kadın şiddetin, tehdidin, tacizin karşısında asla yalnız yürümeyecektir dedi.

Kadın Meclisleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında İstanbul Kadıköy Süreyya Operası önünde toplandı. Polis ekiplerinin yürüyüşe izin vermemesine tepki gösteren kalabalık basın açıklaması yaptıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Gülsüm Kav 'Kadın cinayetlerini, ekonomik şiddeti, baskıyı durduracağız diye konuştu.

KANSERİ YENDİ KATİLİNİ YENEMEDİ

Annesinin erkek arkadaşı tarafından öldürülen Ecem Balcı'nın babası Gökhan Balcı, başka Ecemler ölmesin diye mücadeleye devam edeceğini söyleyerek, 'Kızım çok pozitif çocuktu. Kanser hastalığını bile ciddiye almazdı. Benim çocuğum kanseri yendi, katilini yenemedi. Annesinin erkek arkadaşıydı. Bilmedi. Hiç beklemediği kişi tarafından öldürüldü çocuğum dedi.

OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM

İntihar süsü verilerek öldürülen Şule Çet'in babası İsmail Çet kızının öldürüldüğünün Adli Tıp raporlarında ortaya çıktığını hatırlatarak, 'Ben kızımın babası olarak mücadele edeceğim. Asla bu olayın peşini bırakmayacağım diye konuştu.

KADINLARI KÖLE GİBİ GÖRMEYİN

Silahla vurularak yaşamını yitiren Buse Palandöken'in babası Nihat Palandöken de, 'Bugün 'Kadına şiddete hayır' diyoruz. Kadınları köle gibi görmemelerini istiyorum dedi.

ÖLDÜRÜLEN KADIN SAYISI HER YIL YÜKSELİYOR

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye'de kadına yönelik şiddetin her yıl arttığını kaydederek, 'Bu sayı sadece resmi olan yargıya intikal etmiş sayıdır. Bunun dışında bu sayının daha da yüksek olduğunu görüyoruz. Anadolu'nun dört bir yanında bu meselelerin yargıya intikal etmediğini de görüyoruz. 393 kadının öldürülmesi sayısı çok yüksek. Dünya ortalamasının üzerindeyiz. Bunun kötü tarafı da her yıl yükselmiş olması diye konuştu.

Kadıköy'de Kadına Şiddet Eylemi
Kadıköy'de Kadına Şiddet Eylemi
Kadıköy'de Kadına Şiddet Eylemi
Kadıköy'de Kadına Şiddet Eylemi

YORUMLAR
500
CHP'li Torun'dan Bakan Soylu'ya: 'Bizde Sizin Korkutma Çabalarınıza Boyun Eğecek Tek Bir Belediye Başkanı Yok' CHP'li Torun'dan Bakan Soylu'ya: 'Bizde Sizin Korkutma Çabalarınıza Boyun Eğecek Tek Bir Belediye Başkanı Yok' İstanbul'da metroya bıçakla girilmesine ilişkin güvenlik görevlisi hakkında iddianame İstanbul'da metroya bıçakla girilmesine ilişkin güvenlik görevlisi hakkında iddianame İstanbul merkezli 5 ilde rüşvet operasyonu İstanbul merkezli 5 ilde rüşvet operasyonu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kadıköy'de Kadına Şiddet Eylemi - Son Dakika


Advertisement