Son Dakika Haberleri: Kahramanmaraş'ta Umre Kayıtları Başladı

Kahramanmaraş'ta Umre Kayıtları Başladı

7 yıl önce

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher, Kahramanmaraş'ta umre kayıtlarının başladığını bildirdi.

Kahramanmaraş'ta Umre Kayıtları Başladı, System.String[]
Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher, Kahramanmaraş'ta umre kayıtlarının başladığını bildirdi.

Gevher, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2012 yılı için 6 kategori belirlediğini, her kategori için yıl boyunca 11 Şubat ve 22 Haziran tarihleri arasında umre turları düzenlendiğini belirtti.

Umre kayıtlarında 6 farklı fiyat seçeneğinin bulunduğunu ifade eden Gevher, şu bilgileri verdi:

"Otel tipi 3 kategori olmak üzere, normal tip ve ekonomik tip olmak üzere 6 kategoride umre hizmeti sunan Diyanet İşleri Başkanlığımız, konaklama süresine göre altı farklı fiyat seçeneği belirlemiştir. Kahvaltı, akşam yemeği, rehberlik, irşat ve transfer gibi hizmetlerin ücretsiz verildiği umre turları 895 Auro'dan başlıyor. Kayıtların hem müftülüklerden hem de internetten yapılabileceği sistemde, 2 ve 3 kişilik odalar tercih edilebiliyor. Ramazan ayı umre programı ise ilerleyen tarihlerde açıklanacak. Burada amacımız, umreye müracaat eden hemşehrilerimize sağlık ve huzur içerisinde makbul bir umre ibadeti yaptırmaktır."

Gevher, umreye gitmek isteyen vatandaşların, fiyatlar ve kayıt şartları ile ilgili bilgileri Diyanet İşleri Başkanlığı web sitesinden ve Kahramanmaraş İl Müftülüğü'nden alabileceklerini kaydetti.

- KAHRAMANMARAŞYol Kenarında Baygın Bulunan Suriyeli Kızların, Otomobilden Atladıkları Ortaya Çıktı ABD Askerleri, Trump Yönetiminde Büyük Çaplı Bir Savaş İhtimalini Yakın Görüyor

Sendikalardan Asgari Ücrete Çifte Zam Talebi