Kahramanmaraş'ta Umre Kayıtları Başladı - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta Umre Kayıtları Başladı

02.01.2012 15:40
Kahramanmaraş'ta Umre Kayıtları Başladı, System.String[]

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher, Kahramanmaraş'ta umre kayıtlarının başladığını bildirdi.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher, Kahramanmaraş'ta umre kayıtlarının başladığını bildirdi.

Gevher, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2012 yılı için 6 kategori belirlediğini, her kategori için yıl boyunca 11 Şubat ve 22 Haziran tarihleri arasında umre turları düzenlendiğini belirtti.

Umre kayıtlarında 6 farklı fiyat seçeneğinin bulunduğunu ifade eden Gevher, şu bilgileri verdi:

"Otel tipi 3 kategori olmak üzere, normal tip ve ekonomik tip olmak üzere 6 kategoride umre hizmeti sunan Diyanet İşleri Başkanlığımız, konaklama süresine göre altı farklı fiyat seçeneği belirlemiştir. Kahvaltı, akşam yemeği, rehberlik, irşat ve transfer gibi hizmetlerin ücretsiz verildiği umre turları 895 Auro'dan başlıyor. Kayıtların hem müftülüklerden hem de internetten yapılabileceği sistemde, 2 ve 3 kişilik odalar tercih edilebiliyor. Ramazan ayı umre programı ise ilerleyen tarihlerde açıklanacak. Burada amacımız, umreye müracaat eden hemşehrilerimize sağlık ve huzur içerisinde makbul bir umre ibadeti yaptırmaktır."

Gevher, umreye gitmek isteyen vatandaşların, fiyatlar ve kayıt şartları ile ilgili bilgileri Diyanet İşleri Başkanlığı web sitesinden ve Kahramanmaraş İl Müftülüğü'nden alabileceklerini kaydetti.

- KAHRAMANMARAŞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kahramanmaraş'ta Umre Kayıtları Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bolu Kuzfındık köyünde bir evde çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle bütün köye sıçradı Liverpool Ozan Kabak için 20 milyon sterlini gözden çıkardı Sınırın İran tarafında kalan çocukların, Azerbaycan askerlerine yaptığı sevinç gösterisi böyle görüntülendi Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı Samsung'un Yönetim Kurulu Başkanı Lee, 78 yaşında hayatını kaybetti Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı