Kalben - Mabel Matiz - Son Dakika

Kalben - Mabel Matiz

14.05.2017 13:04
Kalben - Mabel Matiz, System.String[]

ODTÜ Vişnelik'te sevenleriyle buluşacak yerli müzik sahnemizin iki başarılı ismi, birbirini takip eden iki ayrı konser gerçekleştirecek.

ODTÜ Vişnelik'te sevenleriyle buluşacak yerli müzik sahnemizin iki başarılı ismi, birbirini takip eden iki ayrı konser gerçekleştirecek.

1986'da İskenderun'da doğan Kalben Sağdıç, 8 yaşından beri müzikle ilgilenirken gitarı ilk defa eline aldığı 14 yaşından beri bırakmadı. Kalben, 2014'te besteleri, vurucu şarkı sözleri ve duru sesiyle müzikseverlere ulaşmaya başladı. 2016 başında kendi adını taşıyan ilk albümünü Zoom/ DMC etiketiyle yayımlanan genç müzisyen, özellikle Sadece, Saçlar, Haydi Söyle ve O Ye Bebek gibi şarkılarla sevenlerinin sayısını ciddi ölçüde artırdı.

Adını ünlü Kumral Ada, Mavi Tuna romanındaki Tuna karakterinin takma adı ve aşk sarhoşu ile düşkün anlamına gelen eski Yunanca bir sözcükten alan Mabel Matiz, kendi adını taşıyan ilk albümünü 2011 yılında yayınladı. İkinci albümü Yaşım Çocuk'ta Can Güngör, Mete Özgencil ve Yıldız Tilbe gibi isimlerle çalışan müzisyen, Aysel Gürel anısına yapılan Aysel albümündeki Sultan Süleyman parçasıyla büyük beğeni topladı. iTunes Türkiye tarafından yılın albümü seçilen son albümü Gök Nerede ise Gel, Sarışın, Bir Hadise Var ve Ahu hitleriyle unutulmaz albümler arasına girdi.

ODTÜ Vişnelik'te, 14 Mayıs 2017'de yerli müzik sahnemizin iki değerli ismini; Kalben ve Mabel Matiz'i aynı gün içinde birbirini takip edecek iki ayrı konser ve sürprizlerle buluşturuyor.

Detaylar :

İl : Ankara

İlce : Çankaya

Mekan : ODTÜ Vişnelik

Mekan Adresi : ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisi, 428. Sokak 100. Yıl 06530

Başlangıç Saati : 14.05.2017 18: 00: 00

Bitiş Saati : 14.05.2017 20: 00: 00

Kategori : Kalben - Mabel Matiz

Tür : Konser

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Kalben - Mabel Matiz - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 29 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 185 kişi vefat etti, 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi Formula 1'de korkunç kaza! Romain Grosjean'ın aracı ikiye bölündü Manchester United'dan müthiş geri dönüş! Cavani takımını ipten aldı 6'ncı kattan düşen 13 yaşındaki oğlunun öldüğünü öğrenen baba, sinir krizi geçirdi Kadıköy'de bir gol daha! Meşin yuvarlak 3. kez ağlarla buluştu Tarla sürerken traktörden düşen sürücü, hayatını kaybetti Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti