Kamu Başdenetçisi Malkoç: "Avrupa'daki İnsanımıza da Gidip Hak Arama Yollarını Anlatacağız" - Son Dakika

Kamu Başdenetçisi Malkoç: "Avrupa'daki İnsanımıza da Gidip Hak Arama Yollarını Anlatacağız"

08.11.2017 17:18

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Batı ülkelerinde, özellikle de Avrupa'da seçimler münasebetiyle ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı arttı.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Batı ülkelerinde, özellikle de Avrupa'da seçimler münasebetiyle ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı arttı. Oralarda da insanımıza gidip hak arama yollarını anlatacağız." dedi.

Malkoç, Konya ziyareti kapsamında, Vali Yakup Canbolat'ı makamında ziyaret etti. Malkoç, burada yaptığı açıklamada, Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) ana görevinin, vatandaşların idarenin işleyişiyle ilgili şikayetleri üzerine denetim yapmak olduğunu söyledi.

KDK'nin çok geniş bir alanda çalışmalar yürüttüğünü belirten Malkoç, "Her türlü müracaatı alıyor, inceliyor, araştırıyor ve karar veriyoruz. Kurumumuzu tanıtmak, vatandaşlarımızın, sıkıntılarını, dertlerini, sorunlarını dinlemek üzere illerde programlar yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Daha önce Antalya, Bursa, Erzurum, Şanlıurfa ve Trabzon'da program yaptıklarını dile getiren Malkoç, programlarda ilin yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya geldiklerini anlattı.

Malkoç, bu programlarda kurulan serbest kürsüde, herkesin talebini, derdini, sorununu ve varsa şikayetini dinlediklerine işaret ederek bütün şehirleri dolaşarak bu buluşma programlarını yurdun tamamında gerçekleştirmek istediklerini iletti.

"Avrupa'da ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı arttı"

KDK'nin uluslararası faaliyetlerini de sürdürdüğünü dile getiren Malkoç, şunları kaydetti:

"Batı ülkelerinde, özellikle de Avrupa'da seçimler münasebetiyle ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı arttı. Oralarda da insanımıza gidip hak arama yollarını anlatacağız. Oradaki ombudsmanlarla da temasa geçip, ombudsmanlığa nasıl müracaat edeceklerini onlara da anlatacağız, yardımcı olacağız."

Konuşmanın ardından Malkoç, Vali Canbolat'tan Konya'da yürütülen projelere ilişkin bilgi aldı. Ziyaret sonunda Malkoç, Vali Canbolat'a KDK tarafından hazırlanan yayınları hediye etti.

Canbolat da Malkoç'a ziyareti dolayısıyla teşekkür ederek hediye takdim etti.

Kamu Başdenetçisi Malkoç: Avrupa'daki İnsanımıza da Gidip Hak Arama Yollarını Anlatacağız
Kamu Başdenetçisi Malkoç: Avrupa'daki İnsanımıza da Gidip Hak Arama Yollarını Anlatacağız
Kamu Başdenetçisi Malkoç: Avrupa'daki İnsanımıza da Gidip Hak Arama Yollarını Anlatacağız
Kamu Başdenetçisi Malkoç: Avrupa'daki İnsanımıza da Gidip Hak Arama Yollarını Anlatacağız

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kamu Başdenetçisi Malkoç: 'Avrupa'daki İnsanımıza da Gidip Hak Arama Yollarını Anlatacağız' - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durduruldu Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu Herkes bu tehlikeyi göz ardı etmişti! ABD'li yetkililer, halkı aşı dolandırıcılarına karşı uyardı Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Son Dakika: Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak