Kan stoklarının azaldığı Malatya'dan kan bağışı çağrısı - Son Dakika

Kan stoklarının azaldığı Malatya'dan kan bağışı çağrısı

09.04.2020 20:34

Kan stoklarının azaldığı Malatya'dan kan bağışı çağrısı Başkan Gümüş kan vererek örnek oldu TÜMSİAD Başkanı Murat Gümüş: "Kan bağışlayarak can kurtaralım, canımızı kurtaralım" Korona virüs salgını nedeniyle vatandaşlar dışarı çıkmayınca kan bağışı da azaldı.

Kan stoklarının azaldığı Malatya'dan kan bağışı çağrısı

Başkan Gümüş kan vererek örnek oldu

TÜMSİAD Başkanı Murat Gümüş:

"Kan bağışlayarak can kurtaralım, canımızı kurtaralım"

MALATYA - Korona virüs salgını nedeniyle vatandaşlar dışarı çıkmayınca kan bağışı da azaldı. Kan bağışının oldukça azaldığını duyan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş, örnek hareket gösterip, kan bağışladı.

Kızılay Malatya Kan Merkezi'ne giderek kan bağışlayan TÜMSİAD Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş, yaptığı açıklamada, "Bu önemli zamanda kan bağışının azaldığını duyunca, kan merkezine gelerek kan verdim. Herkesi kan bağışına davet ediyorum. Ben örnek olmak istedim, inşallah vatandaşlar da örnek hareket sergilerler" ifadelerini kullandı.

Murat Gümüş, "Bugün her zamankinden daha çok hassas davranıp kan vermeliyiz. Kan bağışlayarak can kurtaralım canımızı kurtaralım. Herkesi kan vermeye davet ediyorum" dedi.

Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu da, korona virüs salgını nedeniyle vatandaşlar dışarı çıkmayınca kan bağışının azaldığına dikkat çekerek, "Kan stoklarımız azaldı. Sayın Başkan Gümüş örnek bir hareket sergileyerek kan verdi. Bu örnek hareketi vatandaşlardan da bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Ramazan Soylu, korona virüsün kandan bulaşmadığını belirterek, "Kızılay kan merkezi çok hijyendir. Vatandaşlar güvenle gelip kan verebilirler. Bütün halkımızı kan bağışlamaya davet ediyorum" diye konuştu.

Kan stoklarının azaldığı Malatya'dan kan bağışı çağrısı
Kan stoklarının azaldığı Malatya'dan kan bağışı çağrısı
Kan stoklarının azaldığı Malatya'dan kan bağışı çağrısı
Kan stoklarının azaldığı Malatya'dan kan bağışı çağrısı

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Kan stoklarının azaldığı Malatya'dan kan bağışı çağrısı - Son Dakika


Son Dakika

17 yaşındaki genç kız otelin 8. katından düşerek can verdi Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti Rus protestoculara "Cüneyt Arkın gibi" diyen Nevşin Mengü'ye ünlü oyuncudan yanıt gecikmedi Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti