Karabük'te MARZİNC Denetim Komisyonu çalışmaları - Son Dakika

Karabük'te MARZİNC Denetim Komisyonu çalışmaları

Karabük'te bulunan Marmara Geri Kazanım Tesisi (MARZİNC) Denetim Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor.

Karabük'te MARZİNC Denetim Komisyonu çalışmaları, System.String[]

Karabük'te bulunan Marmara Geri Kazanım Tesisi (MARZİNC) Denetim Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor.

Fabrikada denetim yapan komisyon üyeleri, eğitim salonundaki toplantıda basına bilgi verdi.

MARZİNC Genel Müdürü Metin Altan, Karabük Belediyesi ile MARZİNC arasında yapılan protokol doğrultusunda kurulan denetim komisyonunun periyodik aralıklarla denetimlerine devam ettiğini söyledi.

Altan, şöyle devam etti:

"2013 yılından bu yana faaliyette olan bir şirketiz. Ortaklarımızdan aldığımız metalik tozları burada zenginleştiriyor ve elde ettiğimiz ürünün tamamını Avrupa'ya ihraç ediyoruz. Geçmişte burada birtakım olumsuzluklar yaşandı, bunlardan biri de cüruf stoku meselesi idi, sahadaki cürufun tamamını gönderdik, sahamız şu anda tertemiz ve herhangi bir problem yok, çıkan cürufu ya çimento fabrikalarına ya da bertaraf tesislerine gönderiyoruz. Bir diğer önemli konu ise emisyon konusu. Emisyon değerlerimiz yüzde yüz kontrol altında. Hem bakanlığa, hem de Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne online olarak bağlıyız ve bizde değerlerimizi sürekli kontrol ediyoruz. Kaldı ki biz bir ilk yaptık ve Çevre Müdürlüğü önüne bir ekran koyarak değerlerimizi halkımıza da sunduk. Bu komisyon kurulduktan sonra başta arıtma tesisimizde olmak üzere son derece önemli yatırımlar yaptık ve bunların sonucunda deşarjlarda da herhangi bir problem olmuyor. Şu anda çok şükür bir problemimiz yok."

Denetim komisyonunun siyasi partiler ve belediyeden oluşan üyeleri basın mensuplarına yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 17:37 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karabük'te MARZİNC Denetim Komisyonu çalışmaları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Metrobüste yolculara aldırış etmeyen bir kişi bağırarak ezan okuyup namaz kıldı Sokağa saçılan binlerce lira vatandaşlar tarafından saniyeler içinde toplandı Escobar'ın yeğeni, amcasına ait evde 18 milyon dolar buldu Otele baskın yapan ekipler fuhuş yapan kadınları gizli bölmede yakaladı Yatak videosunu paylaşan Hanife Gürdal, tek celsede boşandığı Kemal Ayvaz ile barıştığını duyurdu Şarap tankı patlayınca çevre kırmızıya boyandı! O anlar kamerada Kendilerini filyasyon ekibi olarak tanıtıp hastaneye götürme bahanesiyle 17 yaşındaki kızı kaçırdılar Patlayan kamyon lastiği tamirciyi havaya uçurdu