Kariye Camii'de hazırlıklar tamamlanmak üzere - Son Dakika

Kariye Camii'de hazırlıklar tamamlanmak üzere

12.09.2020 09:57
Kariye Camii'de hazırlıklar tamamlanmak üzere, System.String[]

Kariye Camii'de hazırlıklar tamamlanmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmesinin ardından ibadete açılmasına karar verilen Kariye Camii'nin içerisindeki çalışmalar tamamlanmak üzere. Geçen hafta mihrabı yerleştirilen caminin önceki gün de halıları getirildi.

Kariye Camii'de hazırlıklar tamamlanmak üzere

İSTANBUL - Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmesinin ardından ibadete açılmasına karar verilen Kariye Camii'nin içerisindeki çalışmalar tamamlanmak üzere. Geçen hafta mihrabı yerleştirilen caminin önceki gün de halıları getirildi.

1945 Bakanlar Kurulu Kararı ile müzeye çevirilen Kariye Camiinin Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmesinin ardından ibadete açılmasına karar verildi ve Kariye Camii içerisinde çalışmalar başladı. Caminin geçen hafta içerisinde mihrabı yerleştirildi. Mihrabın yerleştirilmesinin ardından önceki gün de halıları getirildi. Depoya konulan halıların hazırlıkların tamamlanmasının ardından bir an önce serilmesi bekleniyor. Öte yandan yurt dışından ve yurt içerisinden gelen turistlerin cami ziyaretleri de devam ediyor.

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Kariye Camii'de hazırlıklar tamamlanmak üzere - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici