Kars'ta askeri aracın geçişi sırasındaki patlama - Son Dakika

Kars'ta askeri aracın geçişi sırasındaki patlama

22.10.2019 12:35
Kars'ta askeri aracın geçişi sırasındaki patlama, System.String[]

AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ile Yunus Kılıç, dün Kars'ın Kağızman ilçesinde teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan 2 güvenlik görevlisini tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ile Yunus Kılıç, dün Kars'ın Kağızman ilçesinde teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan 2 güvenlik görevlisini tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

Arslan ve Kılıç beraberindeki AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ile ilçenin Sesveren köyü kırsalındaki zırhlı askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan 8 güvenlik görevlisinden 2'sini ziyaret etmek için Kağızman Devlet Hastanesine geldi.

Bu hastanede tedavi gören 2 askeri ziyaret edip sağlık durumu hakkında bilgi alan milletvekillerinden Aslan, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, dün akşam gerçekleşen olayın ardından sabaha kadar hem Kars Valisi Türker Öksüz hem de diğer birimlerle koordine halinde olduklarını söyledi.

"Yaralılarımızın sağlık durumu iyi"

Güvenlik güçlerinin yanında olmak için hastaneye geldiklerini ifade eden Arslan, "Çok şükür yaralılarımızın sağlık durumu iyi. Hainlere sınırlarımız içi ve dışında fırsat vermeyeceğiz. Bu saldırılar, sahada ve masa başında galip gelen ülkemizi çekemeyen hainlerin son çırpınışlarıdır. Ama bilsinler ki Türkiye güçlü ülke, bizi bölemeyecek, yıldıramayacaklar." dedi.

Arslan, 82 milyonun tek yürek olup Mehmetçiğe, polisine, güvenlik güçlerine sahip çıkacağını vurgulayarak, "Biz buradayız, alayı ile mücadeleye hazırız." diye konuştu.

Sesveren köyü kırsalında güvenlik güçlerinin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu araçtaki 5 asker ile 3 güvenlik korucusu yaralanmıştı.

Kağızman Devlet Hastanesine kaldırılan 8 yaralıdan 3'ü Kars Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesine, 3'ü de Kars Harakani Devlet Hastanesine sevk edilmişti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kars'ta askeri aracın geçişi sırasındaki patlama - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitim açıklaması: 20 Kasım'dan 4 Ocak'a kadar dersler online yapılacak Berfu Yenenler-Eser Yenenler çifti, ikinci bebeklerine Mete ismini verecek "9 Kere Leyla" filminden ilk fragman geldi! Elçin Sangu ve Haluk Bilginer'in yatak sahnesi dikkat çekti 14 yaşındaki çocuk koronavirüse yenik düştü İBB, koronavirüsün en yoğun bulaştığı 40 mahalleyi belirledi Balıkçıların ağına bu kez tarihi değeri yüksek heykel takıldı Şuşa'da Türk bayrağını gören Rus gazeteci şaşkınlığını gizleyemedi: Türkiye'nin buradaki varlığını saklamıyorlar İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar tek tek sıralandı! İşte o liste