Kastamonu'nun Tosya ilçesine il dışından gelenler karantinaya alınacak - Son Dakika

Kastamonu'nun Tosya ilçesine il dışından gelenler karantinaya alınacak

11.05.2020 00:10
Kastamonu'nun Tosya ilçesine il dışından gelenler karantinaya alınacak, System.String[]

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında il dışından gelenler 15 gün karantinaya alınacak.

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında il dışından gelenler 15 gün karantinaya alınacak.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugünden itibaren ilçeye il dışından günübirlik ve cenaze için gelenler hariç herkesin karantina altına alınacağını açıkladı.

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında sosyal hareketliliği azaltma ve virüsün yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla bazı önlemler aldıklarını anlatan Pişkin, "11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren 30 gün süreyle Seyahat İzin Belgesiyle gelmiş olsalar dahi başka bir yerleşim yerinden ilçemiz merkez ve köylerine gelen kişilerin iaşe ve barınma bedeli kendileri tarafından ödenmek kaydıyla 15 gün süreyle ilçemiz Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu Lisesi Yurdunda karantina altında alınacak." dedi.

Yetkili makamlardan alınan Seyahat İzin Belgesi ile ilçeye günübirlik gelenler ve cenaze için gelenlerin kapsam dışında tutulacağını ifade eden Pişkin, şunları söyledi:

"Yurtta karantina altında kalıp da özel bir diyete tabi olan vatandaşlar için, uygun yemeklerin belirlenmesi amacıyla Devlet Hastanesinden diyetisyen görevlendirilecek. Karantina altında tutulacak vatandaşlarımızın günlük sağlık kontrolleri ve takipleri, İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yapılacak. Özellikle yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerden çok sayıda vatandaşımızın geleceğini öngörerek böyle bir karara ihtiyaç duyuldu."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kastamonu'nun Tosya ilçesine il dışından gelenler karantinaya alınacak - Son Dakika


Son Dakika

Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz