Katoliklerin ruhani lideri Papa, Ukrayna'da barış için dua etti - Son Dakika

Katoliklerin ruhani lideri Papa, Ukrayna'da barış için dua etti

02.03.2022 19:13
Katoliklerin ruhani lideri Papa, Ukrayna'da barış için dua etti

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Ukrayna'da barış için dua ettiklerini belirtti.

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Ukrayna'da barış için dua ettiklerini belirtti.

Franciscus, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Katolik aleminde "Kül Çarşambası" olarak anılan bugün Paskalya'dan önce yaptıkları büyük perhize başladıklarını ve bugünkü dualarının Ukrayna'da barışın gelmesi için olduğunu kaydetti.

Papa, bir başka Twitter iletisinde de daha önce Haziran 2014'te Orta Doğu için yaptığı "Barış" çağrısını bu kez Ukrayna için aralarında Rusça ve Ukraynaca'nın da olduğu farklı dillerde paylaşarak yaptı.

Ruhani lider, sabah saatlerinde Vatikan'da çarşamba günleri yaptığı genel kabul oturumunda, girdikleri perhiz dönemindeki dualarının Ukrayna'da barışa bir çağrı olması temennisini dile getirdi.

Papa Franciscus, savaştan kaçan göçmenlere sınırlarını açarak yardım eden Polonyalılara da teşekkür etti.

YORUMLAR
500
Ukrayna: Ağustos sonuna kadar en az 10 gemiye daha tahıl yüklemesi yapılması planlanıyor Ukrayna: Ağustos sonuna kadar en az 10 gemiye daha tahıl yüklemesi yapılması planlanıyor Rusya'nın saldırısı altındaki Ukrayna Rusya'nın saldırısı altındaki Ukrayna Ukrayna'da Donbas cephesine yakın Slavyansk şehri Rus güçlerince vuruldu Ukrayna'da Donbas cephesine yakın Slavyansk şehri Rus güçlerince vuruldu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Katoliklerin ruhani lideri Papa, Ukrayna'da barış için dua etti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement