Kayseri Taylandlı Chutikarn, Müslüman Oldu - Son Dakika

Kayseri Taylandlı Chutikarn, Müslüman Oldu

22.01.2018 16:07

Taylandlı Chutikarn, Müslüman olduKayseri'de uluslararası ticaret alanında yüksek lisansını tamamlayan Taylandlı Chutikarn Mamang (25), düzenlenen ihtida töreni ile Müslüman oldu.

Taylandlı Chutikarn, Müslüman oldu

Kayseri'de uluslararası ticaret alanında yüksek lisansını tamamlayan Taylandlı Chutikarn Mamang (25), düzenlenen ihtida töreni ile Müslüman oldu. Taylandlı Chutikarn, 'Büşra' ismini aldı.

Erciyes Üniversitesi Uluslararası Ticaret alanında yüksek lisansını tamamlayan Chutikarn Mamang, Kayseri'de tanıştığı Abdullah Çiçek ile nişanlandı. Budizme inanan Chutikarn Mamang, Müslüman olmaya karar verdi. İl Müftülüğü'nde düzenlenen ihtida törenine nişanlısı Abdullah Çiçek ile gelen Chutikarn Mamang, İl Müftüsü Doç.Dr Şahin Güven'in İslam dini ile ilgili verdiği bilgileri dinledikten sonra Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Yapılan duaya el açan Büşra, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nda Türk askerinin muzaffer olması dileğine de Amin dedi.

'Büşra' ismini alan Taylandlı genç kadına, İngilizce Kuran-ı Kerim ve dini kitaplar hediye edildi. Büşra, Allah'ın varlığını hissediyordum. Bunu Türkiye'de bulunduğum zaman içinde daha çok hissettim. Müslümanlığa geçtim ve Büşra ismini aldım. İslam dini ile ilgili her şeyi merak ediyorum ve bu merakımı okuyacağım dini kitaplarla gidereceğim dedi.

İran Dışişleri Bakanı Türkiye'yi ziyaret edecek İran Dışişleri Bakanı Türkiye'yi ziyaret edecek Samsunspor, Kayseri kampına 29 futbolcuyla gitti Samsunspor, Kayseri kampına 29 futbolcuyla gitti Son dakika haberleri... MHP'li Özdemir: 'Selahattin Demirtaş teröristtir' Son dakika haberleri... MHP'li Özdemir: 'Selahattin Demirtaş teröristtir'
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kayseri Taylandlı Chutikarn, Müslüman Oldu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement