Son Dakika Haberleri: Güvenlik Görevlisini Kendi Copuyla Dövüp 'Öldü' Diye Bırakan Şüphelilere, Yıllar Sonra 9 Ay Ceza Verildi

Güvenlik Görevlisini Kendi Copuyla Dövüp 'Öldü' Diye Bırakan Şüphelilere, Yıllar Sonra 9 Ay Ceza Verildi

8 ay önce

Bursa'da 2 sene önce metroya bedava binmeye çalışan kişilere izin vermediği için kendi copuyla öldüresiye dövülüp öldü diye olay yerinde bırakılan güvenlik görevlisi, zanlılar için verilen 9 aylık hapis cezasına isyan etti. Güvenlik görevlisi, ''Verilen cezanın komik.'' diye konuştu.

Bursa'da 2 sene önce metroya bedava binmeye çalışan kişilere izin vermediği için kendi copuyla öldüresiye dövülüp öldü diye olay yerinde bırakılan güvenlik görevlisi Orhan Atmaca (30), zanlılar için verilen 9 aylık hapis cezasına isyan etti. Güvenlik görevlisi, ''Verilen cezanın komik.'' diye konuştu.

'ÖLDÜ' ZANNEDİP BIRAKIP KAÇTILAR

Edinilen bilgiye göre, Bursa metrosunda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Orhan Atmaca (30), 2016 yılı Nisan ayında Osmangazi ilçesindeki Gökdere Metro İstasyonu'na gelip bedeva yolculuk etmek isteyen Enes D. (26) ve Adil K.'ya (27) izin vermedi. Gişelerden geçen 2 şahsı uyaran güvenlik görevlisi Orhan Atmaca, saldırıya uğradı. 2 zanlı, Atmaca'nın kafasına kendi copuyla 17 kez vurdu, daha sonra da tekmeledi. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası saldırganlar, 'öldü' sandıkları Orhan Atmaca'yı bırakıp kaçtı. Hastaneye kaldırılan Atmaca ise tedavisinin ardından 20 gün iş göremez raporu aldı.

Orhan Atmaca

ŞÜPHELİLERE 9 AY CEZA VERİLDİ

Olayın ardından Enes D. ve Adil K. yakalandı. Mahkemeye çıkarılan şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Haklarında 'Güvenlik görevlisini basit yaralamak' suçundan dava açılan 2 şüpheli 9'ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Olay sonrası işinden istifa etmek zorunda kalan ve bir süre psikolojik problemler yaşayan güvenlik görevlisi Orhan Atmaca, yaşanan olayın basit bir yaralama suçu olarak nitelendirildiğini bu yüzden verilen cezanın komik olduğunu ifade etti.

Olaydan görüntüler;

Haber Yayın Tarihi : 24.09.2018 12:42 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Dede, İçine Şeytan Kaçtığını Söylediği 2 Yaşındaki Torununu Yanan Sobaya Attı Erzurum'da Kaybolan 4 Yaşındaki Furkan Yiğit'in Babası Tutuklandı Ünlü Sunucu Nazlı Çelik, Haberi Sunarken Kendini Tutamadı: Allah Belanı Versin