Son Dakika Haberleri: Kilis'te, Türk ile Suriyeli Sanayici ve İşadamları Bir Araya Geldi

Kilis'te, Türk ile Suriyeli Sanayici ve İşadamları Bir Araya Geldi

2 yıl önce

Reşit ÇELEBİOĞLU-KİLİS-DHA) Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya KİTSO Başkanı Mehmet Erdal Öndeş ile yönetim kurulu üyeleri ve Azez Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhammed Semih Kattur ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kilis'te, Türk ile Suriyeli Sanayici ve İşadamları Bir Araya Geldi, System.String[]
Reşit ÇELEBİOĞLU-KİLİS-DHA) Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya KİTSO Başkanı Mehmet Erdal Öndeş ile yönetim kurulu üyeleri ve Azez Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhammed Semih Kattur ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. KİTSO Başkanı Mehmet Erdal Öndeş, hep birlikte zor günler geçirdiklerini, tarifi imkansız acılar yaşadıklarını ve onarılması güç yaralar aldıklarını belirterek, Şimdi yaraları sarmaya çalışıyoruz. Bu zorlu süreci ancak karşılıklı yardımlaşma ile atabileceğimize inanıyorum. Birlikte bunun için çaba sarf etmeli ve bu konuda güçlerimizi birleştirmeliyiz. Tarihten gelen kardeşlik bağlarımız buna müsait zemin hazırlamaktadır. Karşılıklı ihtiyaçlarımız var. Bunların karşılanması için karşılıklı ticaretimizi geliştirmeli ve var olan ticari imkanlarını attırmalıyız. Bu konuda eksikliklerimizi, sorunlarımızı, tespit etmeliyiz. ve bunlara hep birlikte çözüm önerileri üretmeliyiz. Üretilen çözüm önerilerini hem Suriye, hem de Türkiye'de ilgili ve yetkili makamlara sunmalı ve takipçisi olmalıyız dedi.

Azez Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhammed Semih Kattur ise, Türkiye Cumhuriyeti'ne teşekkürlerini sunduklarını ifade ederek, Fırat Kalkanı Harekatı için çok teşekkür ederiz. Emniyetimizi ve istikrarımızı sağladığı için, son günlerde ülkemizde yaşananlar için Allah'a şükür ediyoruz. Biz hakikaten istikrara inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'ne, Recep Tayyip Erdoğan'nın şahsında teşekkür ediyorum. Ticaret için iki ülke çok önemlidir. Yardımlaşmamız bir araya gelmemiz iki taraf için çok önemlidir. Azez Ticaret Odası'nı yeni oluşturduk. İki tarafta da hizmet etmek için çalışacağızö diye konuştu.Gölcüklü Recep Tayyip Erdoğan, Muhtar Adayı Oldu Kaşıkçı'nın Cesedi, Konsolosluktan Halıya Sarılıp Çıkartılmış

Son Dakika! Cemal Kaşıkçı Soruşturmasında 25 Kişi Daha İfadeye Çağrıldı