Kırıkkale'ye Geri Gönderme Merkezi Kurulma Çalışmaları - Son Dakika

Kırıkkale'ye Geri Gönderme Merkezi Kurulma Çalışmaları

29.06.2016 11:49
Kırıkkale'ye Geri Gönderme Merkezi Kurulma Çalışmaları, System.String[]

Kırıkkale'nin Delice ilçesine bağlı Büyükyağlı köyündeki kullanılmayan ilkokulun sığınmacılar için geri gönderme merkezine dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Kırıkkale'nin Delice ilçesine bağlı Büyükyağlı köyündeki kullanılmayan ilkokulun sığınmacılar için geri gönderme merkezine dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Delice ilçesi ziyaretinde Büyükyağlı köyüne giderek taşımalı eğitim nedeniyle kullanılmayan okul binasını inceledi ve Kaymakam Nevzat Karkacı'dan bilgi aldı.

Burada konuşan Haktankaçmaz, yurt dışından gelen sığınmacılar için geri gönderme merkezi oluşturmak için uygun mekan ve yer araştırdıklarını söyledi.

Büyükyağlı köyünün de bu yerlerden birisi olabileceğini ifade eden Haktankaçmaz, yapacakları değerlendirme sonucunda karar vereceklerini kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırıkkale'ye Geri Gönderme Merkezi Kurulma Çalışmaları - Son Dakika


Son Dakika

Milli Piyango'nun işletme hakkını 10 yıllığına devralan Demirören, Azerbaycan piyangosunu da yönetecek Boşanma aşamasındaki eşinin yüzünü falçatayla kesip tanınmaz hale getirdi! İfadesi diğer saldırganlardan farksız değil ABD'de Joe Biden'ın yemin töreni öncesi görülmemiş tedbirler alındı: 25 bin tam teçhizatlı asker görev yapacak Beşiktaş'ta sivil polis aracı, trafik polisi aracına arkadan çarptı: 3 polis yaralandı Son Dakika! Bartın'ın İnkumu açıklarında Rus bandıralı kuru yük gemisi battı: 2 kişi öldü Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor Marketten çaldığı 5 kangal sucukla kıskıvrak yakalandı Vuhan'daki bilim insanlarından olay itiraf: Koronavirüs mağaradaki yarasının saldırısından sonra yayıldı