Kırıkkale'ye Geri Gönderme Merkezi Kurulma Çalışmaları - Son Dakika

Kırıkkale'ye Geri Gönderme Merkezi Kurulma Çalışmaları

Kırıkkale'nin Delice ilçesine bağlı Büyükyağlı köyündeki kullanılmayan ilkokulun sığınmacılar için geri gönderme merkezine dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Kırıkkale'ye Geri Gönderme Merkezi Kurulma Çalışmaları, System.String[]

Kırıkkale'nin Delice ilçesine bağlı Büyükyağlı köyündeki kullanılmayan ilkokulun sığınmacılar için geri gönderme merkezine dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Delice ilçesi ziyaretinde Büyükyağlı köyüne giderek taşımalı eğitim nedeniyle kullanılmayan okul binasını inceledi ve Kaymakam Nevzat Karkacı'dan bilgi aldı.

Burada konuşan Haktankaçmaz, yurt dışından gelen sığınmacılar için geri gönderme merkezi oluşturmak için uygun mekan ve yer araştırdıklarını söyledi.

Büyükyağlı köyünün de bu yerlerden birisi olabileceğini ifade eden Haktankaçmaz, yapacakları değerlendirme sonucunda karar vereceklerini kaydetti.

Haber Yayın Tarihi: 29.06.2016 11:49 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırıkkale'ye Geri Gönderme Merkezi Kurulma Çalışmaları - Son Dakika


Son Dakika

BDDK, bankada parası ve altını olanlara yüksek limitli kredi kartının yolunu açtı "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Başakşehir kendi maçında TFF'nin yayınladığı listede yer almadı Ayasofya'da heyecanlandıran keşif! 900 metrelik yeraltı menfezleri bulundu Botoks sonrası ölen Kübra'nın son anlarında kurabildiği tek cümle olayın vahametini anlattı Oyuncu Onur Seyit Yaran'ı sokak ortasında vuran zanlı tutuklandı Genç kızlar, sosyal medya için Taksim'de erkekleri taciz edip o anları kayda aldı Pazarcının aç gözlülüğü pes dedirtti! Ürünlerini metal parayla doldurduğu terazide tarttı