Son Dakika Haberleri: Kırkpınar Ağasına Kurtdereli Güreşleri'nde Coşkulu Karşılama

Kırkpınar Ağasına Kurtdereli Güreşleri'nde Coşkulu Karşılama

4 ay önce

Bu yıl 37’ncisi düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’ne davetli olan 657’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Ahmet Çetin coşku ile karşılandı.

Kırkpınar Ağasına Kurtdereli Güreşleri'nde Coşkulu Karşılama, System.String[]
Bu yıl 37'ncisi düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri'ne davetli olan 657'nci Tarihi  Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Ahmet Çetin coşku ile karşılandı.

Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin dualı çayır olarak kabul edilen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri sahası girişinde davullarla karşılandı. Protokol tribüne kadar halkı selamlayan ağaların ağası Ahmet Çetin 656 yıldır devam eden geleneğin sürdüğü yağlı güreşlerin ağası olarak diğer illerde yapılan yağlı güreşlerimize de imkanlar dahilinde katılacağını belitti.

Ağa Çetin, Ata sporu olan yağlı güreşleri gelenek ve göreneklerimize göre yaşatmaya devam edeceğini söyledi.

"Ağaların desteğini aldık"

Türkiye'nin diğer bölgelerindeki yağlı güreşlerin ağaları ile görüşmelerde güreş ağalarının hakları ve neler yapılacağı ile ilgili görüşmelerin yapıldığını belirten 657. Tarihi  Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Ahmet Çetin, "Sadece  Kırkpınar'ın değil diğer yağlı güreş ağalarının da sıkıntıları olduğunu gördük ve yapılan görüşmeler sonucunda ağaların tam desteğini aldık.  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanımız Sayın  Musa Aydın beye de sıkıntıları anlattığımızda bizim haklı olduğumuzu vurguladı. Yakında tüm ağalarımız ile birlikte  Ankara'da sayın başkanımız nezdinde bir toplantı yapacağız" dedi. - EDİRNE
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

50 Yıl Boyunca Fıstık ve Badem Ekecek Çiftçiye Bedava Tarla Verilecek "Benim de Çocuğum Var" Diyerek Kandırdı, 21 Gün Tecavüz Etti
Rasim Ozan Kütahyalı: Yaptığım Zevzeklikti, En Çok Boşnak Yemeklerini Severim