Kızılay'dan Patrikhane'ye Paskalya Yardımı - Son Dakika

Kızılay'dan Patrikhane'ye Paskalya Yardımı

09.04.2012 14:37
Kızılay'dan Patrikhane'ye Paskalya Yardımı

Türk Kızılayı, Paskalya nedeniyle Ermeni Patrikhanesi'ne, yardıma muhtaç aileler için gıda yardımında bulundu.

Türk Kızılayı, Paskalya nedeniyle Ermeni Patrikhanesi'ne, yardıma muhtaç aileler için gıda yardımında bulundu.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Paskalya günü nedeniyle beraberindeki heyetle birlikte Kumkapı'da bulunan Ermeni Patrikhanesi'ni ziyaret etti. Akar ve beraberindeki grubu, burada patrikhanenin yetkilileri karşıladı. Akar, ardından basına kapalı olarak Türkiye Ermeni Cemaati Patrik Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan ile görüştü. Görüşme sonrası gazetecilere açıklama yapan Akar, "Hristiyan vatandaşlarımızın idrak etmiş olduğu paskalya bayramı dolayısıyla sayın patriğe kutlama ziyaretinde bulunduk. Bu vesileyle de Türk Kızılayı olarak patrikhanenin bağılıları olan fakirlere bayram hediyesi olarak gıda maddesi gönderdik.Tüm Hristiyan ailesi kardeşlerimizin paskalya bayramını tebrik ediyorum. Türk Kızılayı din, dil, ırk ayırımı gözetmeden bütün insanların yardımına koşan bir kurumdur. Buradaki insanlarımız hangi dini inançta olurlarsa olsunlar, bizim kardeşimizdir" dedi.

Açıklamanın ardından Kızılay tarafından gıda maddesi ve giyecek olmak üzere toplam 200 koli patrikhane yetkililerine teslim edildi. Bu arada, Türkiye Ermeni Cemaati Patrik Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan, sağlık sorunları gerekçesiyle basın mensupları ile görüşmedi.

(BB) - İstanbul/ Fatih

Kaynak: DHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '2053 Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı' genelgesi Açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '2053 Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı' genelgesi Açıklaması Selçuk Bayraktar: 'Geçtiğimiz yıl yüzde 99,3'tü gelirlerimizdeki ihracatın payı ve tek başına tüm savunma sanayindeki ihracatın dörtte birini yapmış... Selçuk Bayraktar: 'Geçtiğimiz yıl yüzde 99,3'tü gelirlerimizdeki ihracatın payı ve tek başına tüm savunma sanayindeki ihracatın dörtte birini yapmış... KAHRAMANMARAŞ - Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Kahramanmaraş'ta gençlerle buluştu KAHRAMANMARAŞ - Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Kahramanmaraş'ta gençlerle buluştu

Son Dakika Güncel Kızılay'dan Patrikhane'ye Paskalya Yardımı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement