KKTC'de sokağa çıkma yasağı kararı ilan edildi - Son Dakika

KKTC'de sokağa çıkma yasağı kararı ilan edildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu, koronavirüs nedeniyle yarından itibaren 5 Nisan'a kadar 21.00 ile 06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı kararı aldı.

KKTC'de, koronavirüs nedeniyle Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 31 Mart'tan itibaren uygulamaya konulmak üzere 5 Nisan'a kadar 21.00 ile 06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı kararı alındı. Kararı açıklayan KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "Başarılı olabilmemiz için toplumsal bir bilinçle hareket etmeliyiz. Başarılı olacağımıza da inanıyorum" dedi.

YARIN BAŞLIYOR

Özersay, sokağa çıkma yasağının yarından itibaren geçerli olduğunu belirterek, "Özellikle akşam saatlerinde bütün yapmış olduğumuz çağrılara rağmen gezmelere devam ediliyor. Yarından başlamak üzere akşam 21.00 sabah 06.00'ya kadar tam sokağa çıkma ilan ediyoruz. Bu karar 5 Nisan'a kadar devam edecek" dedi.

KKTC'de 69 koronavirüs tespiti yapıldı, 1 kişi de hayatını kaybetti.

KKTC'de sokağa çıkma yasağı kararı ilan edildi

Son Dakika

Erdoğan'ın mesajı Yunanistan'ı çıldırttı: Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma Siyahi Amerikalı Floyd'un öldürüldüğü Minneapolis'te göstericiler polis merkezini ateşe verdi Sırlar ortaya çıkıyor! Uçaktaki cinsel ilişki skandalında yeni detay Korona engeline takılan doktor çift, çalıştıkları hastanede evlendi Sosyal medya kararnamesini imzalayan Trump, hem Twitter'a hem basına laf attı ABD'li hakim, tecavüze uğrayan kadına sorduğu soru sonrası görevden alındı Nissan, Barselona'daki fabrikasını kapatıyor 20 cariyesiyle lüks otele kapanan Kral yaptığıyla tartışma yarattı Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi eser görenleri büyüledi Kan donduran olay! 11 yaşındaki oğlunu öldürüp hiçbir şey olmamış gibi kayıp ilanı verdi Cilt bakım losyonlarındaki tehlike! Korkunç kareleri hemşire paylaştı TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu ABD'de son 10 haftada Türkiye'nin toplam nüfusunun yarısı kadar insan işsiz kaldı ABD ekonomisi koronavirüsün etkisiyle ilk çeyrekte yüzde 5 daraldı Salgın dönemindeki en ilginç olay! Cenazesinden bir ay sonra evine döndü