KKTC'de Şoke Eden Cinayetin Sırrı Çözüldü - Son Dakika

KKTC'de Şoke Eden Cinayetin Sırrı Çözüldü

10 ay önce

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Başkenti Lefkoşa'ya bağlı Taşkent Köyü yakınındaki ormanlık arazide önce dövülen sonra da boğularak öldürülen kişinin kimliği belli oldu.

KKTC'de Şoke Eden Cinayetin Sırrı Çözüldü, System.String[]

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Başkenti Lefkoşa'ya bağlı Taşkent Köyü yakınındaki ormanlık arazide önce dövülen sonra da boğularak öldürülen kişinin kimliği belli oldu.


Cinayetin 'para çalma' iddiasıyla işlendiği belirlendi. Olayla ilgili de 12 kişi gözaltına alındı.


KKTC medyasının 'vahşet' olarak verdiği olay 20 Nisan'da meydana geldi.


Taşkent köyü yakındaki ormanlık alanda 25-30 yaşlarında olduğu tahmin edilen kimliği belirlenemeyen yabancı uyruklu bir erkek cesedi bulunmuş; ceset üzerinde yapılan incelemelerde, hiç bir kimlik belgesine rastlanmamıştı.


Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis, cesedin Nijerya uyruklu Austine Wallie'ye ait olduğunu belirledi. Polis, Wallie'nin ev arkadaşıyla birlikte 12 kişiyi gözaltına aldı. Cinayetin, Wallie'nin ev arkadaşının parasını çaldığı için işlendiği iddia edildi.


ODAYA HAPSETTİLER, ÖLDÜRDÜLER


Para nedeniyle ev arkadaşıyla tartışığı belirtilen Wallie'nin, Dikmen belediyesinde bulunan Lavinyum Sitesi'nde bir odaya hapsedildiği, sonra dövülerek ve boğularak öldürüldüğü belirlendi. Cinayet zanlılarının, cesedi de kiraladıkları bir araçla Taşkent köyüne yakın ormanlık alana attığı öğrenildi.


Cinayet ile ilgili gözaltına alınan zanlılar ise Lefkoşa'da mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme; zanlılar için 3 gün gözaltı süresi verdi. - Karahasan

Haber Yayın Tarihi: 22.04.2019 01:17 Kaynak: DHASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Kim Milyoner Olmak İster'de 60 bin TL'lik yemek sorusu yarışmacıya zor anlar yaşattı Bakan Soylu'nun taziyelerini ilettiği Nakşibendi şeyhinin ölümünde sır perdesi aralandı

Son Dakika Haberleri