İSLAMABAD - KKTC'nin 39. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Pakistan'da resepsiyon düzenlendi - Son Dakika

İSLAMABAD - KKTC'nin 39. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Pakistan'da resepsiyon düzenlendi

24.11.2022 21:20

KKTC'nin 39. kuruluş yıl dönümü Pakistan'ın başkenti İslamabad'da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

KKTC'nin 39. kuruluş yıl dönümü Pakistan'ın başkenti İslamabad'da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

İslamabad'da bir otelde düzenlenen törene, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı, Pakistan Dışişleri Bakanlığından yetkililer, milletvekilleri, burada yaşayan KKTC ve Türk vatandaşları ile davetliler katıldı.

KKTC İslamabad Temsilcisi Büyükelçi Dilşad Şenol, burada yaptığı konuşmada, 39 yıl önce anavatan Türkiye'nin ve Türk halkının desteğiyle kurulan KKTC'nin, tüm trajik hadiselere rağmen değerlerini ve milli kimliğini koruyarak bugünlere ulaştığını ifade etti.

Şenol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 Eylül'de Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda KKTC'nin tanınmasına yönelik çağrısının önemli olduğunu dile getirerek, bunun ardından KKTC'nin 11 Kasım'da Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olduğunu anımsattı.

KKTC halkının uluslararası toplumdan adil olmayan izolasyonun sona ermesini ve resmi olarak tanınmayı istediğini vurgulayan Şenol, anavatan Türkiye ve Pakistan'a sarsılmaz destekleri için teşekkür etti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Turkish Armed Forces' bomb-sniffing dogs on duty in the World Cup Turkish Armed Forces' bomb-sniffing dogs on duty in the World Cup

Son Dakika Güncel İSLAMABAD - KKTC'nin 39. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Pakistan'da resepsiyon düzenlendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement