KKTC ve Türkiye Arasında Deniz Otobüsü ve Sefer Sayısı Artırılacak - Son Dakika
Güncel

KKTC ve Türkiye Arasında Deniz Otobüsü ve Sefer Sayısı Artırılacak

KKTC ve Türkiye Arasında Deniz Otobüsü ve Sefer Sayısı Artırılacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı; Hatay Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri İşletmesi (HADO) Genel Müdürü Bülent Ok, KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki deniz otobüsünü ve sefer sayısını artırmak için görüştü. KKTC Bakanı Arıklı, “Bir deniz otobüsü alıp, Girne-Taşıcu seferlerini de başlatacağız” dedi.

26.01.2023 11:09  Güncelleme: 11:14

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı; Hatay Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri İşletmesi (HADO) Genel Müdürü Bülent Ok, KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki deniz otobüsünü ve sefer sayısını artırmak amacıyla bir araya geldi  KKTC Bakanı Arıklı, "Bir deniz otobüsü alıp, Girne-Taşıcu seferlerini de başlatacağız" dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Arıklı, HADO Genel Müdürü Bülent Ok ve HADO KKTC Temsilcisi, Rotam Denizcilik Direktörü Hakan Uygun ile bir araya geldi. KKTC Bakanı Arıklı, Türkiye'nin desteği ile KKTC içinde karayolları altyapısını güçlendirmek için çalıştıklarını, yeni Ercan Havalimanı'nın hizmete girmesiyle de hava ulaşımında yoğunluk yaşanacağını belirtti.

"GİRNE-TAŞICU SEFERLERİNİ DE BAŞLATACAĞIZ"

Arıklı, deniz ulaşımının da gelişmesi için tüm imkanların değerlendirileceğini ifade ederek "Kıbrıs Türk Denizcilik İşletmeleri Ltd.'e yeni bir RoRo gemisi alınarak hizmet kalitesini yükseltiyoruz. Daha önce de açıklamıştım, bir deniz otobüsü alıp, Girne-Taşıcu seferlerini de başlatacağız" dedi. Arıklı, HADO'nun Hatay-Girne ve Hatay- Gazimağusa arasında yaptığı yolcu taşımacılığının, iki ülke ilişkilerine yaptığı katkı yanında KKTC ekonomisini de desteklediğini ifade ederek "Deniz taşımacılığımızı geliştirirken HADO'nun tecrübe ve bilgisinden yararlanacağız" diye konuştu.

KKTC VE HATAY ARASINDA TAŞIMACILIK İÇİN KULLANILAN GEMİ SAYISI 3'E ÇIKARILACAK

HADO Genel Müdürü Bülent Ok ise Hatay ile Girne ve Gazimağusa seferlerine ek olarak Taşucu-Girne seferlerini başlatma kararı aldıklarını, bu çerçevede Türkiye ile KKTC arasında gerçekleştirdikleri deniz taşımacılığında kullanılan gemi sayısının da 3'e çıkarılacağını kaydetti. Ok, bu konuları detaylandırmak için Hatay Belediyesi olarak KKTC Bakanı Erhan Arıklı'yı Hatay'a davet ettiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel KKTC ve Türkiye Arasında Deniz Otobüsü ve Sefer Sayısı Artırılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement